خانه باغ امامی در میبد مرمت و بازسازی می شود - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Contentدر راستای اجرای طرح حمایت از مالکین بناهای تاریخی، خانه باغ تاریخی امامی میبد مرمت و بازسازی می شود.

به گزارش میبد خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ رسول مشتاقیان رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میبد گفت: خانه باغ امامی میبد در بخش قدیمی میبد و در روستای بدرآباد قرار گرفته یکی از کم نظیر ترین خانه باغ های شهرستان میبد که قدمت آن به اوایل دوران صفویه باز می گردد و از نظر قدمت یکی از با ارزش ترین بناها می باشد که هنوز هم پابرجا است.

مشتاقیان افزود: خانه امامی دارای صفه ای با طاق و تویزه بلند است و بالا خانه های آن به مانند دو بازوی مقاوم در دو طرف دو صفه در برگیرنده بنا هستند.

وی در خصوص ارزش تاریخی این بنا گفت: این بنا دارای زیرزمینی ارزشمند و منحصر به فراست که متاسفانه تخریب های زیادی آن را در بر گرفته است.

مشتاقیان افزود: در راستای اجرای ماده پنجم قانون راجع به حفظ آثار ملی مصوب ۱۳۰۹ و به منظور حمایت از مالکان و دارندگان و بهره برداران آثار تاریخی این بنا مرمت و بازسازی می شود.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میبد در خصوص مرمت های صورت گرفته در این بنای تاریخی افزود: اهم مرمت صورت گرفته در این بنا شامل طاق و تویزه بالا خانه، کاه گل قسمت هایی از بام و احیای فضاهای نیمه باز و پی بری و پی بندی دیواره های فرسوده است که هنوز هم نیازمند مرمت دوباره دارد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.