Skip to Content


خانم مدیرکل! از کدام اطلاع‌رسانی درباره کیفیت هوای میبد سخن می‌گویید؟


اگر مقصود این مدیر کل از آنالایزر استقرار یافته در میبد همان تابلوی نمایشگر کیفیت هوای میبد است باید به این خانم خاطرنشان کرد که این دستگاه چند هفته پس از...

به گزارش میبد خبر به نقل از شبکه مجازی میبد ما: اخیرا مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به این که یکی از اقدامات زیربنایی سازمان حفاظت محیط زیست سنجش و پایش آلاینده‌های محیطی است، افزود: یکی از حقوق اصلی و آشکار مردم اطلاع از وضعیت کیفی هوایی است که در آن تنفس می‌کنند، بر این اساس یکی از رسالت‌های سازمان حفاظت محیط زیست افزایش و گسترش ایستگاه‌های پایش کیفی هوا در سراسر کشور است.
 
شینا انصاری گفت: در سال ۹۳، ۵۰ آنالایزر ذرات معلق کمتر از دو ونیم میکرون با اولویت استان‌های در معرض ریزگرد خریداری و به شهرستان‌های این استان‌ها اختصاص یافت و اکنون ما می‌توانیم اطلاعات غلظتی ذرات معلق را به طور ساعتی در شهرستان‌های دره شهر، سرابله و مهران در ایلام، کوهدشت و الیگودرز در لرستان، هیرمند در سیستان و بلوچستان، سقز و مریوان در کردستان، گچساران در کهکیلویه و بویر احمد، گناوه در بوشهر، میبد در یزد، قصر شیرین، پاوه و کنگاور در کرمانشاه و بسیاری از شهرستان‌های کشور دراختیار داشته باشیم و به مردم اطلاع‌رسانی کنیم.
 
اگر مقصود این مدیرکل از آنالایزر استقرار یافته در میبد همان تابلوی نمایشگر کیفیت هوای میبد است باید به این خانم خاطرنشان کرد که این دستگاه چند هفته پس از افتتاح پارسال توسط یکی از معاونان خانم ابتکار به کل از کار افتاد و در حال حاضر تبدیل به نمایشگر ناکارآمدی شدید مدیران و وعده‌های سرخرمن پسابرجامی شده است.
 
جالب آنکه مدیران شهرستان بهانه عدم راه اندازی این تابلو را تحریمها عنوان می کردند اما پس از برجام که رسانه های دولتی با مستمسک قراردادن آن گوش فلک را کر کردند که تحریمها برداشته شد، همان یک شاخصی هم که این تابلو قبل از برجام اندازه می گرفت خاموش شد!
 
با این وصف اینکه ایشان میفرمایند با این آنالایزرها به طور ساعتی می‌توانند ذرات معلق میبد را اندازه گیری کنند، خلاف واقع به نظر می‌رسد پس بنابر اظهارات خود ایشان این حقوق اصلی و آشکار مردم برای اطلاع از کیفیت هوایی که در آن تنفس می‌کنند، کاملا زیر پا گذاشته شده است.
photo_2016-06-18_15-50-30رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.