Skip to Content

در جلسه کارگروه بهداشت و سلامت مساجد عنوان شد:

خادمین مساجد به لباس فرم مزین می شوند/ 210 مسجد در میبد داریم


معاون فرماندارمیبد تأکید کرد: همه خادمین مساجد علاوه بر شرکت در دوره‌های آموزشی و دریافت کارت سلامت باید به لباس فرم مزین شوند.

به گزارش میبد خبر، معاون فرماندارمیبد در جلسه کارگروه بهداشت و سلامت مساجد، که با حضور معاون فرماندار، رئیس ستاد اقامه نماز، تبلیغات اسلامی و شبکه بهداشت و درمان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به وجود 210 مسجد در این شهرستان بر مدیریت و بهینه‌سازی این مساجد در طول سال تأکید کرد.

فلاح بابیان اینکه تاکنون 70 درصد مساجد شهرستان میبد شناسایی و به لحاظ بهداشتی، ایمنی و مدیریت مورد پایش قرارگرفته است افزود: بیشتر مساجد شهرستان میبد ازنظر دفع زباله، فرش، زیلو، ایمنی برق و اطفاء حریق از وضعیت مطلوبی برخوردار هستند و تنها تعدادی از مساجد قدیمی با برخی از مشکلات مواجه است.

وی با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌های ذی‌ربط باید در ایمن‌سازی مساجد همکاری کنند افزود: مساجد به‌عنوان پایگاه‌های مهم دینی مردم از جایگاه ویژه‌ای‌ برخوردار است و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید مساجد را در قله مدیریت قرارداد.

وی از تهیه لیست آمار قطعی مساجد و ائمه جمعه در شهرستان میبد خبر داد و گفت: این لیست پس از آماده‌سازی ظرف یک ماه آینده به ادارات ارسال خواهد شد.

معاون فرماندارمیبد تأکید کرد: همه خادمین مساجد علاوه بر شرکت در دوره‌های آموزشی و دریافت کارت سلامت باید به لباس فرم مزین شوند.

فلاح از آمادگی نیروی انتظامی در تبیین ایمنی مساجد به لحاظ سرقت اموال و وسایل مسجد هم خبر داد و گفت: نیروی انتظامی آمادگی دارد با حضور در مساجد نسبت به سرقت از مساجد صحبت کند.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.