Skip to Content

در جلسه کارگروه بهداشت و سلامت مساجد عنوان شد:

خادمین مساجد به لباس فرم مزین می شوند/ 210 مسجد در میبد داریم


معاون فرماندارمیبد تأکید کرد: همه خادمین مساجد علاوه بر شرکت در دوره‌های آموزشی و دریافت کارت سلامت باید به لباس فرم مزین شوند.

به گزارش میبد خبر، معاون فرماندارمیبد در جلسه کارگروه بهداشت و سلامت مساجد، که با حضور معاون فرماندار، رئیس ستاد اقامه نماز، تبلیغات اسلامی و شبکه بهداشت و درمان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به وجود 210 مسجد در این شهرستان بر مدیریت و بهینه‌سازی این مساجد در طول سال تأکید کرد.

فلاح بابیان اینکه تاکنون 70 درصد مساجد شهرستان میبد شناسایی و به لحاظ بهداشتی، ایمنی و مدیریت مورد پایش قرارگرفته است افزود: بیشتر مساجد شهرستان میبد ازنظر دفع زباله، فرش، زیلو، ایمنی برق و اطفاء حریق از وضعیت مطلوبی برخوردار هستند و تنها تعدادی از مساجد قدیمی با برخی از مشکلات مواجه است.

وی با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌های ذی‌ربط باید در ایمن‌سازی مساجد همکاری کنند افزود: مساجد به‌عنوان پایگاه‌های مهم دینی مردم از جایگاه ویژه‌ای‌ برخوردار است و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید مساجد را در قله مدیریت قرارداد.

وی از تهیه لیست آمار قطعی مساجد و ائمه جمعه در شهرستان میبد خبر داد و گفت: این لیست پس از آماده‌سازی ظرف یک ماه آینده به ادارات ارسال خواهد شد.

معاون فرماندارمیبد تأکید کرد: همه خادمین مساجد علاوه بر شرکت در دوره‌های آموزشی و دریافت کارت سلامت باید به لباس فرم مزین شوند.

فلاح از آمادگی نیروی انتظامی در تبیین ایمنی مساجد به لحاظ سرقت اموال و وسایل مسجد هم خبر داد و گفت: نیروی انتظامی آمادگی دارد با حضور در مساجد نسبت به سرقت از مساجد صحبت کند.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.