Skip to Content

واکنش آیت‌الله مدرسی به حواشی جشنواره حرکت و برکت:

حواشی جشنواره حرکت و برکت ربطی به فرهنگ میبد ندارد


مدرسی اظهار کرد: امر به‌ معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است و اختصاص به روحانیون ندارد.

به گزارش میبد خبر، آیت‌الله سید کاظم مدرسی در گفت وگو با خبرنگار یزدرسا در پی هنجارشکنی‌های صورت گرفته در جشنواره حرکت و برکت اظهار کرد: امر به‌ معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است و اختصاص به روحانیون ندارد هرکسی هر جا منکری را مشاهده کند باید هم مجلس منکر را ترک کند و هم از انجام چنین منکراتی جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه نباید نسبت به مسائل عفتی و حیایی جامعه حریم‌شکنی داشته باشیم، گفت: اولین نکته این است که لباسی که در میبد دختران پوشیده بودند لباس محلی میبد نبوده است و این مراسم را به‌عنوان جشنواره محلی تلقی کرده‌اند! کجای فرهنگ مردم میبد این‌چنین رسمی را داشته‌اند که به اسم فرهنگ بومی بیایند در ملأ عام نمایش نامناسبی را انجام دهند؟!

مدرسی خاطرنشان کرد: نکته دیگری که واقعاً برای جامعه مبهم است معنای اصلاحات است، آقایان گویا از معنای اصلاحات تغییر در ارزش‌های دینی فهمیده‌اند. اگر این معنای اصلاحات در ذهن بعضی از آقایان مدعی اصلاحات باشد مایه تأسف و تأثر است و امیدواریم که معنا، روش و بینش را نسبت به اصلاحات تغییر دهند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.