Skip to Content


حمله آل سعود به یمن سرانجامی ندارد/ اهل سلاح هسته‌ای نیستیم


امام‌جمعه میبد با اشاره به خط قرمزهای ایران در مذاکرات هسته‌ای تصریح کردند: یکی از مهم‌ترین خط قرمزهای ما این است که مطلقاً هیچ پیشرفت نظامی و صنایع و اقتدار نیروهای نظامی ما مورد مذاکره نیست.

به گزارش میبد خبر امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به شرایط منطقه، حمله غیرقانونی و ناجوانمردانه آل سعود به یمن را محکوم کردند و افزودند: آل سعود از سر ناچاری و احساس خطر به یمن حمله کرده است.

حضرت آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه در یمن انقلابی رخ داد که مردم به صحنه آمدند و مزدوران بیگانه را کنار زدند و کشور را در دست گرفتند افزودند: امروز قدرت‌های استکباری و آل سعود که مزدوران تاریخی استعمار هستند، قدرت نامشروع مزدوری که در طول تاریخ وابسته به بیگانگان بوده و عظمت و کیان و ثروت‌های امت اسلام را به بیگانگان فروخته است از ترس به یمن حمله کرده است.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه حمله آل سعود به یمن سرانجامی ندارد، با اشاره به ناکامی  آل سعود در اتحاد ارتش عربی در منطقه اظهار داشتند: این اتحاد برخلاف خواسته آل سعود شکل نگرفت و آن‌طوری که آل سعود فکر می‌کرد که پاکستان و افغانستان با دل‌وجان آن‌ها را در حمله به یک انقلاب مردمی و کشور مستضعف همراهی کند آرزوهایش نقش بر آب شد.

ایشان خاطرنشان کردند: از طرفی در درون یمن این‌طور که فکر می‌کردند که با به راه انداختن جنگ زیدی، شیعه و سنی و چنددستگی به موفقیت دست یابند؛ بین زیدی‌ها، سنی‌ها و بسیاری از جریانات سیاسی داخل یمن همبستگی ایجاد شد.

امام‌جمعه میبد با اشاره به اختلافات درون دربار آل سعود در حمله به یمن و بیشتر شدن این اختلافات تصریح کردند: حملات هوایی آل سعود به زیرساخت‌های یمن و کودک کشی همانند جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و کرانه باختری است که مرتکب شده‌اند و با این جنایت‌ها کسی تسلیم نخواهد شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تدبیر هوشمندانه انصارالله در برابر این حملات اظهار داشتند: منطق بین‌المللی هم این حملات را توجیه نمی‌کند چراکه هر جا انقلابی اتفاق بیافتد منطق آن ملت است.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به‌ احتمال حمله زمینی عربستان به یمن افزوند: با حمله هوایی نمی‌توان یک کشور را از پا درآورد و هرگونه حمله زمینی به یمن هم محکوم به شکست است و اگر حمله زمینی به یمن صورت بگیرد شیر مردان یمن  آماده‌اند که حملات مزدوران متجاوز را دفع کنند.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با هشدار به کشورهای منطقه مبنی بر همراهی با آل سعود خاطرنشان کردند: کشورهای منطقه از جمله پاکستان نباید فریب آل سعود را بخورد و وارد جریانی که سرانجامی ندارد بشود.

ایشان تصریح کردند: دستگاه‌های بین‌المللی هم فکر نکنند با یک مصوبه می‌توانند یک ملت و انقلاب را از پا دربیاورد چراکه وقت آن رسیده است که دنیا بفهمد با یک انقلاب نمی‌شود مقابله کرد بلکه باید با آن همراهی کرد.

امام‌جمعه میبد الگوی انقلاب اسلامی را در منطقه الهام‌بخش دانستند و افزودند: ما حضور نظامی نداریم اما همراهی تئوریک و فکری ما در این مسائل همواره الگو و الهام‌بخش است.

حضرت آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه انصارالله با یک حرکت امریکا و اسرائیل و داعش و وابستگان آن‌ها مقابله می‌کند و بر دشمنان پیروز خواهد شد تصریح کردند: یک‌بار دیگر دنیا خواهد دید گفتمان انقلاب اسلامی یک گفتمان حاضر درصحنه و قادر بر مقابله با دشمنان هست و در یمن هم این را تجربه خواهند کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه حمله به یک کشور و کودک کشی هنر نیست افزودند: در مسئله مذاکرات هسته‌ای، ایران به هر نتیجه‌ای برسد مقتدر است و بر مواضع خود ایستاده است و ملت و مسئولین در برابر زورگویان تسلیم نخواهند شد و این راه را ادامه خواهند داد.

نیروهای مسلح ضامن امنیت کشور و بازدارنده از تهاجم بیگانگان هستند

امام‌جمعه میبد در بخش دوم از بیانات خود با گرامی داشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشتند: نیروهای مسلح ضامن امنیت کشور و بازدارنده از تهاجم بیگانگان هستند و باید خدمات ارتش و سپاه و بسیج را در طول دوره انقلاب و در دوره دفاع مقدس و پس از آن ارج نهاد.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر اینکه به فضل الهی کشور ما با همت و پشتیبانی مردم و با هدایت‌های رهبر عظیم الشان انقلاب از نیروهای نظامی قابل و قوی برخوردار است تصریح کردند: ما دارای نیروی نظامی منظم و نامنظم در شکل‌های مختلف هستیم که امنیت کشور ما را در منطقه در طول این سال‌ها تأمین کرده است.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه البته پشتوانه این نیروی عظیم، انقلاب اسلامی، بسیج و ملت هوشمند ماست افزودند:  اما نیروهای نظامی هم توانسته‌اند متناسب با این ظرفیت ملت و انقلاب اسلامی خود را بازسازی کنند.

ایشان یادآور شدند: ارتش ما در پرتو هدایت‌های امام خود را بازسازی کرد و خود را به‌عنوان پشتوانه بزرگ برای انقلاب و کشور درآورد و سپاه هم از متن انقلاب متولد شد و درخش آن در ابعاد مختلف ستودنی است.

امام‌جمعه میبد با اشاره به شرایط حساس منطقه، کشورمان را به کشتی روان در امواج ناامنی‌های منطقه تعبیر کردند و گفتند: این کشتی به‌رغم همه این موج‌های طوفانی که پیرامون ما را گرفته است امن و آرام است و این آرامش و ثبات از یک‌سو به ملت و اسلام و انقلاب و رهبری برمی‌گردد و از سوی دیگر در خط مقدم این امنیت و آرامش نیروهای نظامی و انتظامی در شکل‌های مختلف هستند.

ایشان افزودند: اقتدار این نیروها مهم است و باید این نیروها خود را هم در ابعاد معنوی و هم در ابعاد رزمی و کارآمدی دائم تقویت و صیانت کنند.

ما به احترام آرامش فکری مردم و جامعه بشری اهل سلاح هسته‌ای نیستیم

آیت‌الله اعرافی با اشاره به پیشرفت‌های کشورمان در حوزه صنایع نظامی، پیشرفت در صنایع دفاعی و نظامی را مرهون همت دانشمندان و نیروهای نظامی دانستند و اظهار داشتند: این پیشرفت‌های چشمگیر را باید قدر دانست و دنیا هم بداند که ایران با عنایت‌های الهی و رهبری‌های بزرگوار و اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی، ایران باثبات و قوی و رشید و پایدار و حامی مظلومان و مستضعفان عالم است.

امام‌جمعه میبد در بخش دیگر از بیانات خود با اشاره به خط قرمزهای ایران در مذاکرات هسته‌ای تصریح کردند: همه دنیا باید به این خط قرمزها توجه کنند چراکه ما فقط به احترام به آرامش فکر مردم و جامعه بشری، اهل سلاح هسته‌ای نیستیم.

خطیب جمعه میبد افزودند: یکی از مهم‌ترین خط قرمزهای ما این است که مطلقاً هیچ پیشرفت نظامی و صنایع و اقتدار نیروهای نظامی ما مورد مذاکره نیست و این‌ها همه بر روال درست و صحیح جای خود قرار دارد و بر سر این‌ها کسی مذاکره نمی‌کند.

امام‌جمعه میبد در ادامه با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت گفتند: انتظار می‌رود با کمک مردم، ادارات و دستگاه‌های دولتی، بهتر از سال‌های قبل به مردم خدمت کنند.

خطیب جمعه میبد تصریح کردند: دستگاه‌های دولتی باید با هماهنگی فرمانداری، طراحی‌های درست و برنامه‌ریزی‌های صحیح را در اولویت کاری خود قرار دهند و با سلامت اداری و وظیفه‌شناسی و ارتباط خوب با مردم ضعف‌های موجود را در سال ۹۴ رفع کنند.

آشنایی با زبان و ادب فارسی به انسان ذوق و ادب و معرفت اخلاق می‌دهد

حضرت آیت‌الله اعرافی در ادامه با گرامی داشت روز بزرگداشت سعدی، زبان فارسی را زبان معنوی، عرفانی و اخلاقی خواندند و افزودند: زبان و ادب فارسی در پرتو درخشش معارف اسلام ظرفی برای اخلاق، عرفان، معرفت و معنویت و ادب شد.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه در زبان فارسی گنجینه بی‌پایانی از معارف الهی و ارزش‌های اخلاقی و عرفانی و معنوی است افزودند: گنجینه شعر و ادب فارسی ضامن سلامت اخلاق و معنویت نسل آینده ماست و باید آموزش‌وپرورش، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه نسبت به زبان و ادب فارسی و آشنایی نسل امروز با زبان و ادب فارسی دقت و سرمایه‌گذاری کنند.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند: ممکن نیست یک جوان و نوجوان آشنا با ادب و زبان فارسی و  گنجینه دیوان‌های بسیار هنری و زیبا در مسیر گمراهی و فساد بیافتد؛ چراکه این مجموعه ادب فارسی ما و اشعار بلند آیینی ما همه قران و حدیث است و آن معارف بلند است که در این آینه جلوگیری کرده است.

ایشان افزودند: همان‌طور که آشنایی با قرآن و روایات نقش بازدارنده و سازنده دارد؛ آشنایی با زبان فارسی هم همین‌طور است؛ بنابراین باید در آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌های ما از ظرفیت زبان فارس بیشتر استفاده کنیم.

امام‌جمعه میبد، زبان فارسی و عربی را دو بال پرواز انسان خواندند و یادآور شدند: آشنایی با زبان و ادب فارسی به انسان ذوق و ادب و معرفت اخلاق می‌دهد و باید در نظام آموزشی و دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه موردتوجه قرار بگیرد؛ ایران و دانشمندان بزرگ ایران ادب و زبان عربی را به اوج رسانده‌اند و این دو زبان پشتوانه فکر و فرهنگ ماست.

مناسبت‌ها:

آیت‌الله اعرافی در بخش دیگر از بیانات خود میلاد امام باقر سلام‌الله‌علیه و فرارسیدن ماه رجب را به نمازگزاران تبریک گفتند و افزودند: ماه رجب که خود دارای ارزش ذاتی است؛ مقدمه‌ای برای شعبان و هردو گامی برای دسترسی به بلندای ماه مبارک رمضان است.

ایشان همچنین مبعث نبی مکرم اسلام و میلاد امیرالمؤمنین حضرت علی علیه‌السلام و سایر مناسبت‌های ماه رجب را تبریک گفتند.

منبع: میبد آدینه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.