Skip to Content

جنگ آغاز شد

حملات هوایی عربستان به یمن/انصار الله: ملت یمن با این جنگ ظالمانه با شجاعت مقابله می کند


آخرین خبرها از یمن حاکی است جنگنده های عربستان فرودگاه بین المللی صنعا را هدف حملات هوایی قرار دادند. محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن تجاوز عربستان به یمن را آغاز جنگ دانست و گفت: عملیات نظامی در یمن منطقه را به جنگی فراگیر می کشاند.

به گزارش میبد خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پدافند هوایی ارتش یمن توانست یک فروند هواپیمای متخاصم عربستان را در آسمان صنعاء سرنگون کند.

 

شبکه «العالم» گزارش داد: پدافند هوایی ارتش یمن یک فروند هواپیمای متخاصم را در آسمان صنعاء سرنگون کرده است.این شبکه همچنین به نقل از تلویزیون یمن گزارش داد: بر اثر حملات جنگنده های عربستان سعودی شماری از شهروندان غیر نظامی یمن در صنعاء جان باختند.


رسانه های عربستان اعلام کردند جنگنده های این کشور مواضع جنبش انصارالله و کمیته های مردمی را در صنعا هدف قرار داده اند.

 

شبکه سعودی «العربیه» گزارش داد: کشورهای حاشیه خلیج فارس با صدور بیانیه ای از دخالت نظامی در یمن خبر دادند .

 

بی بی سی نیز اعلام کرد: عربستان سعودی از آغاز عملیات نظامی در یمن با مشارکت 5 کشور خبر داد .«العالم» نیز با اعلام اینکه عربستان از آغاز عملیات نظامی در یمن با مشارکت 10 کشور از جمله 5 کشور حاشیه خلیج فارس خبر داده است، تاکید کرد: بر اثر بمباران جنگنده های عربستان سعودی، انفجارها در صنعاء ادامه دارد.

 

«العربیه» نیز گزارش داد: جنگنده های عربستان سعودی با بمباران فرودگاه صنعاء 4 فروند هواپیما را منهدم کردند .

«الجزیره» نیز گزارش کرد: جنگنده های عربستان سعودی فرودگاه بین المللی صنعاء، پایگاه هوایی الدیلمی و شمار دیگری از مواضع جنبش انصارالله یمن را بمباران کردند.

 

در همین حال «الجزیره» گزارش داد: محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن تجاوز عربستان به یمن را آغاز جنگ دانست و گفت: عملیات نظامی در یمن منطقه را به جنگی فراگیر می کشاند.

 

برابر گزارش این شبکه، جنگنده های سعودی پایگاه هوایی «العند» را در «لحج» واقع در شمال عدن بمباران کردند.

تلویزیون یمن نیز اعلام کرد: پرواز هواپیماهای عربستان در آسمان صنعاء ادامه دارد و پدافند هوایی با آنها مقابله می کند.

 

«المیادین» نیز گزارش داد: محمد البخیتی، عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن تجاوز عربستان به یمن را آعلام جنگ دانست و گفت: ملت یمن با این جنگ ظالمانه با شجاعت مقابله می کند.


همزمان با آغاز این حمله نظامی، «عادل الجبیر»، سفیر عربستان سعودی در آمریکا در نشستی خبری در واشنگتن توضیحاتی در این باره ارائه  کرد.


عادل الجبیر، سفیر عربستان در آمریکا، همزمان با آغاز حمله هوایی کشورش به خاک یمن، در واشنگتن در نشستی خبری شرکت کرد/ 26 مارس 2015 - 6 فروردین 1394
برابر گزارش «العربیه»، عادل الجبیر در این نشست خبری با بیان اینکه درباره عملیات نظامی در یمن با آمریکا مشورت کرده ایم، تاکید کرد: آمریکا در عملیات نظامی در یمن مشارکت نمی کند.

 

به گزارش این شبکه خبری تحت حمایت عربستان، الجبیر گفت: عملیات نظامی در یمن به منطقه یا شهر خاصی محدود نمی شود.

در همین حال الجزیره به نقل از مقامات آمریکایی افزود: عربستان قبل از عملیات نظامی در یمن با آمریکا هماهنگ کرده بود.

العربیه نیز اعلام کرد یکی از مسئولان آمریکایی گفته است واشنگتن از عملیات نظامی ریاض در یمن حمایت می کند.از سرنوشت رئیس جمهور مستعفی و فراری هم خبرهای ضد و نقیضی مخابره می شود. پیش از این گزارش شده بود عبد ربه منصور هادی با استفاده از یک فروند بالگرد «کاخ المعاشق» را به مقصدی نامعلوم ترک کرده است.برخی خبرها هم از اختفای وی در عدن حکایت داشت در همین حال وزیر امور خارجه منصورهادی در گفتگویی فرار وی را تکذیب کرد.

خبر دیگر اینکه هیئت‌ های دیپلماتیک عربستان، امارات، کویت و مصر از عدن خارج شدند.در پی تحولات روزهای اخیر در خاورمیانه و با ادامه تنش‌ ها به‌ ویژه در یمن، بهای جهانی نفت خام در بازار نیویورک روز چهارشنبه افزایش یافت.


بهای نفت شیرین سبک آمریکا در بازار نیویورک روز چهارشنبه برای تحویل در ماه می با یک دلار و هفتاد سنت افزایش بشکه‌ای 49 دلار و 21 سنت معامله شد. تنش‌های خاور میانه باعث شد در بازار نفتی نیویورک،‌ توجه چندانی به افزایش میزان ذخایر نفتی آمریکا صورت نگیرد.

انتهای پیام/د
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.