Skip to Contentدادستان عمومی و انقلاب شهرستان میبد اعلام كرد: در حال حاضر 130 خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان شهرستان میبد قرار دارند.

به گزارش میبد خبر به نقل از ایسنا، «حمیدرضا جعفری» در جشن حمایت از خانواده زندانیان میبد كه با عنوان «نسیم مهر» در کانون فرهنگي شهید رجایی ميبد برگزار شد، اظهار كرد: انجمن حمایت از زندانیان با هدف کمک و رسیدگی به وضعیت مالی و معیشتی خانواده‌هاي زندانيان جهت مصون ماندن آنها از آسیب‌هاي اجتماعي ايجاد شده است.

وی افزود: زمانی که یک فرد به هر دليلي وارد زندان می‌شود علي‌رغم اين كه خود دچار مجازات می‌شود، خانواده وی نیز باید یک‌سری از مجازات‌های احتمالی را تحمل کنند زیرا زمانی که پدر خانواده در زندان به سر می‌برد، افراد خانواده وي از نظر مادی، معیشتی و مهمتراز همه از جهت عاطفی دچار مشكلاتي خواهند شد.

جعفري ادادمه داد: اين مجازات‌هاي تحمیلی بر پیکره زندگی فرد زنداني گاهاً ممکن است به ورود یک بزهکار جدید به جامعه شود و تا زمانی که این خلا پر نشود، باید منتظر آسیب‌های اجتماعی از سوی افراد آن خانواده باشیم.

وي با بيان اين كه حمایت از قشر آسیب‌پذیر جامعه و بهبود در وضعیت مالی زندانیان یک امر خداپسندانه است که نيازمند حمايت همگاني است، گفت: تاکنون با کمک خیرین شهرستان بسیاری از مشکلات اين قشر مرتفع شده است اما امیدواریم که این کمک‌ها از نظر کیفی و کمی بیشتر شود تا قدم‌های بلندتری را جهت حل مشکلات خانواده‌هاي زندانیان برداریم.

وی کمک ارگان‌ها و نهادهای دولتی در جهت بهبود زندگی زندانیان را یک مسئله مهم بر شمرد و گفت: کمک آموزش و پرورش به صورت کیفی و کمی در صدد برآورده شدن نیازهای آموزشی خانواده زندانیان، کمک بخش درمان و خدمات درمانی به ویژه خدمات بیمارستانی و خدمات آزمایشگاهی و کمک در تسریع پرداخت تسهیلات بانکی به زندانیان معرفی شده از طرف دادگستری می‌تواند در اين رابطه موثر باشد.

دادستان ميبد خواستار کمک و حمایت خیرین به عنوان اصلی‌ترین پشتوانه‌هاي اين انجمن شد و گفت: روحانیون و مداحان نيز مي‌توانند به عنوان مبلغ اين حركت رسالت اطلاع رسانی به مردم برای حل مشکلات خانواده زندانیان را ياداور شوند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.