Skip to Content

شب گذشته در مسجد دوازده امام؛

حلقه صالحین پلاک عاشقی رنگ و روی ولایت پذیری گرفت+عکس


حلقه صالحین پلاک عاشقی شب گذشته با سخنرانی شیخ مرتضی دهقانی با موضوع اطاعت پذیری و ولایت مداری و با حضور جوانان فیروزآّباد در مسجد دوازده امام برگزار شد.

گزارش: یاسین دهقانی

به گزارش "میبدخبر"، در این جلسه ابتدا وصیت نامه شهید علیرضا آتشکار قرائت شد و در ادامه حجت الاسلام دهقانی با موضوع اطاعت پذیری و ولایت مداری صحبت کرد.

وی با بیان اینکه اقامه نماز بصورت جماعت یکی از مصادیق اطاعت پذیری و ولایت مداری است، بیان داشت: زندگی شهدا نیز سراسر اطاعت بود چراکه حرف فرمانده را گوش می دادند و درجا نزدند و بزرگترین ویژگی شهدا نیز همین اطاعت پذیری آنها است.

حجت الاسلام مرتضی دهقانی با اشاره به اینکه قصه خانه نشینی امیرالمومنین(ع) و زیر سوال رفتن غدیر نیز برای این بود که مردم ولایت پذیر نبودند بیان کرد: ما نیز باید قصه ولایت پذیری و اطاعت پذیری را تمرین کنیم.

شیخ مرتضی دهقانی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن میلاد امام زمان (عج) و تبریک این ایام، برخی از کارهای اشتباهی که در برخی جشن ها و خیابان ها انجام میدهند را خلاف مقررات و احکام اسلامی برشمرد و اظهار داشت: برخی رفتارهای ما در نیمه شعبان در خور امام زمان(عج) نمی باشد.

در ادامه حجه الاسلام دهقانی ضمن معرفی کتاب زندگینامه شهید ابراهیم هادی "سلام بر ابراهیم"قسمتی از زندگینامه این شهید را بیان نمود.

در پایان جلسه نیز به پرسش ها و شبهات و مسایل دینی جوانان حاضر در جلسه پاسخ داد.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.