حضور 50 گردشگر خارجی در مراسم اربعین حسینی در میبد - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Content

مسئول هیئت جوادالائمه میبد مطرح کرد؛


مسئول هیئت جوادالائمه میبد از حضور 50 گردشگر خارجی در مراسم اربعین حسینی در میبد خبر داد.

به گزارش میبد خبر به نقل از فارس، احمد طالبی ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اربعین حسینی اظهار داشت: مراسم اربعین حسینی در ادوار گذشته به‌صورت سنتی عزاداری و تعزیه و نخل برداری که توسط پیر غلامان و مرحوم آیت‌الله اعرافی در محله شهیدیه برگزار می‌شد که اکنون با راه‌اندازی کاروان اشک گوشه‌ای از وقایع عاشورا و اسارت اهل‌ بیت به نمایش گذاشته می‌شود.

وی بابیان اینکه این مراسم از قدیم در این محله انجام می‌گرفته و قدمتی 200 ساله دارد گفت: این مراسم اکنون با راه‌اندازی بزرگ‌ترین کاروان اشک که از حوادث عاشورا تا اسارت اسرا و همچنین خطبه‌خوانی امام سجاد است که مورد استقبال مردم شهرستان و استان و نیز دیگر شهرها قرارگرفته است.

طالبی در ادامه با اشاره به اینکه هرساله با استقبال بی‌نظیر مردم در سراسر استان روبرو هستیم عنوان کرد: به فضل خداوند و عنایت امام حسین امسال مقدمات پذیرایی 40 هزار نفر از عزاداران حسینی را برنامه داریم که عزاداران حسینی در روز اربعین میهمان سفره اباعبدالله (ع) خواهند بود.

مسئول هیئت جوادالائمه میبد در پایان عنوان کرد: این مراسم که شامل نخل برداری و سوگواره کاروان اشک است از ساعت 8 صبح روز اربعین در شهیدیه میبد برگزار و 50 نفراز میهمانان خارجی و توریست‌ها از چندین کشور در این مراسم شرکت خواهند داشت.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.