Skip to Content

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور:

حضور مستشاری ایران در کشورهای اسلامی برای امنیت همه ‌مفید است‌


مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: حضور مستشاری جمهوری اسلامی و مدافعان حرم در کشورهای اسلامی برای امنیت همه کشورها مفید است.

به گزارش "میبدخبر"،آیت‌الله علیرضا اعرافی صبح امروز در نخستین کنگره بزرگداشت شهدای مدافع حرم که در سالن همایش‌های مدرسه امام کاظم (ع) در قم برگزار شد، با اشاره به اینکه در سایه انقلاب اسلامی انواع مقاومت در جهان شکل گرفت و اسرائیل طعم شکست را چشید، اظهار داشت: مستکبران عالم همواره در برابر انقلاب اسلامی احساس ضعف می‌کنند و جنگی که امروز در یمن و سوریه شاهد هستیم جنگ نیابتی برای مقابله با انقلاب اسلامی است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه دشمنان با ایجاد افراطی‌گری به دنبال مخدوش کردن چهره نورانی اسلام هستند تا اسرائیل در سایه امن قرار گیرد تصریح کرد: این اهداف از سوی استکبار جهانی و دست‌نشانده‌های آن‌ها در منطقه مثل آل سعود در جنگ نیابتی در منطقه در حال پیگیری است.

رئیس جامعةالمصطفی العالمیه افزود: به خانواده‌های معزز شهدای مدافع حرم عرض می‌کنیم همان‌طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند حضور فرزندان شما در حلب و سایر نقاط جبهه مقاومت برای خنثی کردن نقشه شوم دشمنان اسلام است.

وی با اشاره به اینکه حامیان تروریست‌ها می‌خواهند فرهنگ اهل‌بیت (ع) و امنیت جهان اسلام را زیر پا بگذارند افزود: آن‌ها که نتوانستند در جمهوری اسلامی کار کنند، از حاشیه شروع کرده‌اند تا به متن برسند و مدافعان حرم در حال خنثی‌سازی این نقشه‌ها هستند.

آیت‌الله اعرافی ادامه داد: اگر فرزندان سرافراز حوزه و جوانان مسلمان از کشورهای مختلف در این جنگ نیابتی جان‌فشانی نمی‌کردند امروز عتبات عالیات در همه جهان اسلام به مخاطره می‌افتد و این‌ها همه مرهون جان‌فشانی‌های فرزندان خانواده‌های شهدای مدافع حرم است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه حضور مستشاری جمهوری اسلامی و مدافعان حرم در کشورهای اسلامی برای امنیت همه کشورها مفید است خاطرنشان کرد: این حرکت برای خنثی‌سازی نقشه استکبار و اسرائیل در ایجاد تفرقه در جهان اسلام است.

استاد برجسته حوزه علمیه با تأکید بر اینکه حضور ایران در جبهه مقاومت در منطقه یا مستشاری و یا به درخواست کشورهای درخطر تروریست انجام‌شده است گفت: مجامع بین‌المللی اگر عمق این قضیه را درک می‌کردند از مقابله با تروریست استقبال می‌کردند، نمی‌توان انتظار داشت اسرائیل در برابر جبهه تکفیر و باطل علیه آن‌ها مبارزه کند چراکه جبهه تکفیر و افراطی‌ها از توطئه‌های آن‌ها بیرون آمده است اما از مجامع بین‌المللی انتظار می‌رفت در این زمینه ورود کنند.

وی بابیان اینکه ایران در برابر ترور و تروریسم ایستاده و درحرکتی قانونی و بین‌المللی در مقابل آن‌ها ایستادگی می‌کند گفت: جهان اسلام با همه امکانات و ظرفیت‌ها باید در کنار هم قرار بگیرند و اختلافات جزئی و تاریخی را به جنگ مبدل نکنند چراکه در برهه کنونی در شرایط حساسی هستیم.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به فرارسیدن ایام تبلیغی ماه محرم گفت: محرم و عاشورای حسینی مکتبی است که همه ارزش‌های متعالی اسلام در آن برای مقابله در برابر مستکبران جمع شده است.

وی بابیان اینکه گروه‌های تبلیغی جوانان طلبه باید پیام عاشورا، انقلاب و حوزه‌های علمیه را به همه جهان منعکس کنند افزود: عاشورا جایگاه بزرگی در تاریخ انقلاب داشته و الهام‌بخش حرکت‌های بزرگ است و مشعل فروزانی است که همه حقیقت شریعت در آن منعکس‌شده است.

به گفته مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، ماه محرم فرصت گران بهایی برای مبلغان است که باید از این فرصت برای آگاهی و بصیرت جامعه اسلامی استفاده شود.

منبع:تسنیم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.