Skip to Content

گزارشی از:

حضور دکتر میرمحمدی در ستاد حجت الاسلام روانبخش


روی سخن من به حجت الاسلام روانبخش است، ان شاءالله به برکت امام زمان و دعای خیر حضرت فاطمه زهرا(س)، در این راه موفق باشند. دلها به سمت ایشان متوجه بشود و بتوانند مثل عرصه های دیگر نیز موفق باشند.

به گزارش "میبدخبر"، سید جلیل میرمحمدی عضو هیئت علمی دانشگاه و دبیر انجمن اسلامی پزشکان و رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، در حالی به ستاد انتخابات وارد شد که با صدای شعار و صلوات انبوهی از مردم انقلابی و قدرشناس میبدی، استقبال می شد.

دکتر میرمحمدی با ایستادن پشت تریبون و بیرون آوردن قرآن جیبی، سخنان خود را با ارائه نکاتی از قرآن کریم اینگونه آغاز کرد: با عرض سلام و ادب خدمت همه همشهریان خوبم. ان شاءالله همه شما موفق و پیروز باشید. اول سخن، آیاتی بخوانم از قرآن که تذکری باشد به خودم. سوره توبه آیه ۸۰ می فرماید: اسْتَغْفِرْ لَهُمْ أَوْ لَا تَسْتَغْفِرْ لَهُمْ إِنْ تَسْتَغْفِرْ لَهُمْ سَبْعِينَ مَرَّةً فَلَنْ يغْفِرَ اللَّهُ لَهُمْ ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ كَفَرُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ وَاللَّهُ لَا يهْدِي الْقَوْمَ الْفَاسِقِينَ؛ به این معنی که "چه براي آنها استغفار کني، و چه نکني، (حتي) اگر هفتاد بار براي آنها استغفار کني، هرگز خدا آنها را نمي‌آمرزد! چرا که خدا و پيامبرش را انکار کردند؛ و خداوند جمعيت فاسقان را هدايت نمي‌کند!"

رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در ادامه با اشاره به آیه ۸۴ همین سوره می افزاید: خدا به پیامبر می گوید سر قبر اینها نماز هم نخوان. خدا کند ما در زندگی دورو و منافق نباشیم. باید خیلی مواظب باشیم، مخصوصاً در این دوران انتخابات و حواشی زیادی که وجود دارد. عزیزان من، روزی از عمار سوال کردند که حق را با ملاک اشخاص می بینیم، گفت اشتباه می کنید، حق را با موئلفه ها و شاخص هایش پیدا کنید. عزیزان من، حق شرکت در نماز جمعه، شرکت در تظاهرات، کمک به فقرا و ایتام، ضد اسرائیل و آمریکا بودن و دل در گروی اوامر دستورات مقام معظم رهبری دادن است، بیایید ببینید چه کسانی در این راه ها هستند، اینها بر حق هستند. کسانی مثل مرحوم یحیی زاده که وارد مجلس شده و پای نظام ماندند و منظم و مرتب در مجلس شرکت می کردند و دل برای مردم می سوزاندند و وقتی فکر می کردند نمی توانند کاری صورت دهند، طلب مرگ از خدا می کردند. عزیزان من، راه را گم نکنیم، دشمن خیلی دارد سعی می کند و کار می کند ، مواظب باشید، پا به کار بودن و از خود گذشتگی خیلی کمک می کند. به خدا خیلی از انتخاب ها مستقیم انسان را به بهشت می برد و یا جهنمی می کند.

ادکتر میرمحمدی در ادامه نکته دوم خود را اینگونه شروع کرد: روی سخن من به حجت الاسلام روانبخش است، ان شاءالله به برکت امام زمان و دعای خیر حضرت فاطمه زهرا(س)، در این راه موفق باشند. دلها به سمت ایشان متوجه بشود و بتوانند مثل عرصه های دیگر نیز موفق باشند.

آقای روانبخش من به صراحت به شما عرض می کنم. اگر به فضل خدا به مجلس راه یافتید؛ امروز بیکاری در این شهر بیداد می کند، این موضوع، مطلب مهم مردم ماست، ۴۰۰-۵۰۰ نفر همین امسال بیکار شدند، شما را قسم می دهیم به جِد پیگیر این موضوع باشید. جوانان زیادی داریم که پایه و استوانه نظامند، اما مشکلات زیادی دارند. همین حالا در میبد خودمان خانواده هایی هستند که به علت سزطانی بودن سرپرستشان، در تهیه مایحتاج خود مشکلات زیادی دارند؛ نشود که یادتان برود، در حالی که می دانم یادتان می ماند. هر چه شما کردید. این مطالب مهم است که عرض می کنم. آنها که مرفه بی درد هستند پای نظام نیستند، بلکه مردم فقیر و مستضعف پای کار نظام هستند. مطمئن باشید اگر برای این مردم کار شود، آنها نیز جانشان را پای این نظام می دهند.

وی سخنان خود را اینگونه به پایان برد: رهبر انقلاب فرمودند انتخاب اصلح جز وظیفه ماست. من عرض می کنم با موئلفه هایی که می شود با انها حق را فهمید، شما می توانید انتخاب اصلح را انجام دهید. به نظرم خیلی کار سختی نیست و می توانید به انتخاب خودتان برسید.

همچنین در انتها با دعای خیر، سخنان خویش را به پایان برد، و از مردم خواست با حضور پر شور و انتخاب اصلح دل رهبری را شاد کنند و خواستند که مردم با همه توان در این انتخابات شرکت کنند…

در ادامه حجت الاسلام روانبخش با بیاناتی، از دکتر سید جلیل میر محمدی به خاطر از خود گذشتگی در این مسیر، تشکر کردند و این مسئله را عامل اتحاد و دوستی بیشتر بین مردم عنوان کردند.

با بیانات دیگری ایشان در مورد برنامه ها و مسائل و حواشی انتخابات، سخنان خویش را به پایان رساندند. در انتهای مراسم خواندن بیانیه های حمایت از حجت الاسلام روانبخش از طرف خانواده مرحوم یحیی زاده، حجت الاسلام زکریا اخلاقی، حجت الاسلام محمد اعرافی نیز انجام گرفت.

کلیپ تصویری آماده شده توسط فعالین ستاد، با نمایش تصاویری از مرحوم یحیی زاده، اشک های حاضران را به یاد آن مرحوم سر ریز کرد…

مثل شبهای قبل، روضه شهادت مادر سادات زینت بخش پایان مجلس بود. سید جلیل میرمحمدی دقایقی را با حجت الاسلام روانبخش در جمعی دوستانه حضور یافتند و به گفتگو پرداختند…
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 1.0 stars out of 5.