Skip to Content

حاشیه های حضور آیت الله در دانشگاه امیر کبیر

حضور خانوادگی هاشمی در دانشگاه!/ خودرو حامل هاشمی دانشجویان را زیر گرفت/از ممنوع الورودی خبرنگاران به مراسم تا حضور دانشجویان با پلاکارد«متهم اقتصادی، مهدی هاشمی»


دانشجویان دانشگاه امیرکبیر طی شعارهای خود اعلام کردند که جلسات سفارشی و فرمایشی جایگزین برنامه های دانشجویی شده است و تهمت زدن به امام جایش در دانشگاه نیست.

به گزارش میبد خبر به نقل ازراه دانا، همزمان با فرا رسیدن روز استاد هاشمی رفسنجانی برنامه را برای حضور در دانشگاه امیر کبیر تدارک دیده که از ابتدای انتشار این خبر، حاشیه‌های زیادی به دنبال داشت.


با توجه به ورود خبرنگاران به این برنامه، دفتر آیت ا... تنها مجوز ورود به خبرنگارهای جریان های همسو با خود را صادر کرده و تلاش های دیگر رسانه ها را برای حضور در این برنامه با پاسخ همسو نبودن با آیت ا... و امکان ایجاد تنش ناکام گذاشت.


اگرچه ساعت برگزاری این همایش یازده اعلام شده بود، اما تنها اندکی قبل از شروع برنامه ساعت برگزاری یک ساعت جلو کشیده شد.


در همین میان تجمعات گسترده ای در دانشگاه امیر کبیر از روز گذشته برای مخالفت با حضور هاشمی در این دانشگاه صورت گرفته است.


طی ساعات گذشته حدود 150 نفر از دانشجویان این دانشگاه مقابل درب سالن آمفی تئاتر مرکزی که هاشمی رفسنجانی قرار است در آنجا سخنرانی کند تجمع پیدا کردند و شعارهای خود را سر دادند.


دانشجویان مخالف پلاکاردهایی با مضامین «رابطه روز معلم با رأس فتنه را بیابید»، «فتنه گر حیا کن دانشگاه را رها کن»، «سیاست فرمایشی و سفارشی جایگزین برنامه های دانشگاه شده است»، "«ستاد تحریف امام و انقلاب»، «سخنران مراسم روز دانشگاه»، «روز معلم را در دانشگاه به پادگان نظامی تبدیل نکنیم»، «نقاط مشترک مطهری، خاتمی و رفسنجانی چیست؟» در دست دارند.


این دانشجویان همچنین پلاکاردهایی با تصاویر مهدی هاشمی و مسأله فساد اقتصادی در دست دارند.


این در حالی است که تیم حفاظت هاشمی رفسنجانی به خبرنگارانی که از صبح امروز در سالن آمفی تئاتر مرکزی این دانشگاه مستقر شده‌اند اجازه حضور یافتن در میان دانشجویان را ندادند و مانع از حضور خبرنگاران شدند.


خودروی هاشمی و عفت مرعشی در حالی وارد دانشگاه شد که دانشجویان با شعار مرگ بر فتنه گر و مرگ بر آمریکا مانع از ورود خودروی هاشمی شدند.


به گفته شاهدان عینی خودروی هاشمی با شکستن زنجیره دانشجویان که برای ممانعت از ورود وی به دانشگاه تشکیل شده بود توانست وارد دانشگاه شود و در همین حین تعدادی از دانشجویان مصدوم شدند.


جمعی از اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم همزمان با انتشار خبر احتمال حضور هاشمی رفسنجانی در این دانشگاه، ضمن اعتراض به این برنامه ریزی، سوالاتی را از وی مطرح کردند تا در صورت حضور در دانشگاه به آنها پاسخ دهد.


در هفته های پیش نیز دانشگاه امیرکبیر، شاهد سخنرانی شخصیت های تنش زا چون محمدرضا خاتمی، اصغر فرهاد زاده و علی مطهری بوده است. این در حالی است که ریاست دانشگاه به برنامه‌های سخنرانی افرادی چون حسین شریعتمداری، بذرپاش (نماینده مجلس) و سعید زیباکلام به علت تنش زا خواندن برنامه ها مجوز نمی دهد.

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.