Skip to Content

امام جمعه میبد:


امام جمعه میبد در خطبه های این هفته نماز جمعه بیان داشت: حضور گسترده در این مراسم تحکیم وحدت، انسجام دینی و ملی ما را به دنبال دارد و اقتدار ملت ایران را به جهانیان نشان خواهد داد.

به گزارش میبد خبر، آیت‌الله علیرضا اعرافی امام‌جمعه میبد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان میبد ضمن توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی و همچنین گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه، اظهار داشت: انقلاب اسلامی یک پدیده بی نظیر و یک نعمت بزرگ و بسیار کم نظیر در عالم بود که به همت شما ملت در این عالم پدید آمد و خدا این انقلاب را و این تحول بزرگ فرهنگی، فکری، معرفتی، اجتماعی و سیاسی و جهانی را به دست شما پدید آورد که این یک نعمت بزرگ است.

وی افزود: مبادا ما به دلیل خطاها و مشکلات از ذات این پدیده مبارک و نعمت بزرگ الهی غافل بمانیم و ناسپاسی کنیم. اگر ما این انقلاب و دستاورد های عظیم آن را ناسپاسی کردیم حتماً ضربه هایی خواهیم خورد که قرن ها باید تحمل کنیم.

امام جمعه میبد  بابیان اینکه مایه تأسف است که امروز برخی رژیم ستم‌ شاهی را بزک می‌کنند و همچنین رژیم استکباری چون آمریکا و اسرائیل را دوست خطاب می‌کنند و نه دشمن، عنوان کرد: اگر این در بین همه نفوذ کند دنیا و دینمان را از دست خواهیم داد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی به خطرات و ضعف‌های زیادی مواجهه است، تصریح کرد: نباید دستاوردهای این انقلاب بزرگ را نادیده گرفت، بلکه در حوزه‌های صنعتی و سیاسی و ارزش‌های متعالی استقلال و آزادی نیز دارای رتبه‌های بالایی هستیم و نسل امروز باید بامطالعه و دقت خود نسبت به گذشته و تاریخ این دستاوردها را تحلیل کند و نقاط قوت و برجسته را بشناسد.

آیت الله اعرافی بابیان اینکه این انقلاب تاکنون با دشمنی‌هایی همراه بوده و همچنان خواهد بود، افزود: ما یا باید از اسلام و شرافت و کرامت و آزادی و استقلالمان دست‌برداریم که اگر هم‌دست برداریم دشمن بازهم دست از دشمنی با ما برنخواهد داشت و ملت ایران نشان داده است که پای تمام آرمان‌های خود ایستاده و همچنان می‌ایستد و در برابر جنگ و نفوذ و تحریم و تسلیم نخواهد شد.

خطیب جمعه میبد دستگاه برنامه‌ریز کشور که خدمات ارزشمندی انجام داده‌اند را دارای برخی نقاط ضعف دانست و افزود: امروز باید نگران باشیم که مسئولان از سبک حکمرانی و مدیریت مردمی فاصله بگیرند؛ و همچنین ضعف‌های مدیریتی که در قوای مختلف ازجمله مجریه نیز وجود دارد باید با عزم و اراده برطرف شود و همچنین نظارت و ارزیابی و مبارزه با فساد و تبعیض و فاصله طبقاتی است که تمام مسئولان باید پاسخگو باشند و نباید با اختلافات بی‌جا به خاطر فاصله از محورهای وحدت که ولایت‌فقیه رکن استوار واصلی آن است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور به توطئه هاي دشمنان عليه انقلاب و ارزش هاي اسلامي اشاره كرد و گفت: دشمن علیرغم امضای برجام آماده هیچ همکاری نیست و برجام را درگرو خود قرار داده است تا بر ملت ایران تسلط پیدا کند و همچنین با اغتشاشات شیطانی و سوارشدن بر موج برخی اعتراضات که برخی از آن‌ها به‌حق است سعی بر ناامید کردن مردم از این نظام‌دارند.

وي يادآورشد: تحريم هاي دشمنان همواره مانع از پيشرفت كشور شده و با وجود چنين موانعي تاكنون مسير خدمت و پيشرفت كشور را طي كرده ايم و در آينده نيز دستاوردهاي ديگر انقلاب اسلامي را در سطح ملي و بين المللي خواهيم ديد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان بر حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و تجديد بيعت با امام راحل و رهبري تاکید کرد و افزود: حضور گسترده در این مراسم تحکیم وحدت، انسجام دینی و ملی ما را به دنبال دارد و اقتدار ملت ایران را به جهانیان نشان خواهد داد. این حضور به دشمنان ثابت خواهد کرد ملت ایران همیشه در صحنه حضور دارند و برای اعتلای نظام از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

انتهای پیام/اد

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.