Skip to Content

کوثری :

حسین فریدون در ارتباط با شبکه فساد بانکی است


نماینده سابق مجلس گفت: فردی که به عنوان سمت مدیرعاملی بانک یا هر دستگاه دیگری منصوب می‎شود تابع آن فردی است که عامل انتصاب او در این پست و جایگاه بوده است.

به گزارش "میبدخبر"؛ به نقل از خبرگزاری رجا، محمد اسماعیل کوثری نماینده سابق مجلس در گفت و گو با  بسیج در خصوص کشف و شناسایی شبکه فساد بانکی توسط سپاه پاسداران که طی آن مدیرعامل معزول بانک ملت بازداشت شد تصریح کرد: زمانی که بدون ضابطه و تایید دستگاه امنیتی و عدم توجه به دستگاه‎های امنیت یک فردی در جایگاهی مثل روسای بانک‎ها که در آنجا پول زیادی در گردش است، منصوب می‎شود، این قبیل مسائل نیز پیش می‎آید.

نماینده سابق مجلس در توضیح این مطلب بیان کرد: فردی که به عنوان سمت مدیرعاملی بانک یا هر دستگاه دیگری منصوب می‎شود تابع آن فردی است که عامل انتصاب او در این پست و جایگاه بوده است.

کوثری در ادامه این مطلب تصریح کرد: یکی از اقداماتی نیز که در این خصوص مطرح شده، دادن وام با مبلغ بسیار بالا و بدون قید و شرط و تضمین و تعهد و تعین درصد و بهره صفر به یکی از نزدیکان رییس جمهور است که این نوع اقدامات خلاف ضوابط قانونی بوده و با توجه به مبلغ بسیار بالای آن، دادگاه باید در مورد این پرونده و مقصران آن ورود جدی داشته باشد.

نماینده سابق مجلس عنوان کرد: آقای حسین فریدون نیز در رابطه به این شبکه فساد بانکی است.

کوثری درخصوص چرایی ورود سپاه پاسداران نسبت به بازداشت عوامل شبکه فساد بانکی، با بیان اینکه سپاه حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است گفت: سپاه نه تنها در این رابطه بلکه در رابطه با هر فردی چه در داخل و چه در خارج که ضربه‎ای بر پیکره نظام جمهوری اسلامی وارد کنند، چه دارای مسئولیت باشد و چه نباشد، و در همه ابعاد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی مسئولیت و وظیفه دارد. اگر دستگاه‎های دیگر این مسائل را متوجه نشدند یا به شکلی، پیگیر نباشند، سپاه باید ورود کرده و آن را به نتیجه برساند و در اختیار دادگاه قرار دهد تا توسط قاضی مورد رسیدگی قرار بگیرد.

 

منبع: رجا نیوز
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.