Skip to Content

امام جمعه یزد:

حزب‌الله با پاسخ قاطعانه، رژیم صهیونیستی را به نابودی نزدیک‌تر کرد


امام جمعه یزد با اشاره به عملیات حزب‌الله لبنان در برابر کاروان نظامیان رژیم صهیونیستی، گفت: حزب‌الله با پاسخ قاطعانه خود، رژیم صهیونیستی را به نابودی نزدیک‌تر کرد.

به گزارش میبدخبر، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد، با تسلیت شهادت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، آن حضرت را حامی و حافظ ملت ایران، شیعیان جهان، علما و مراجع تقلید دانست.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به عملیات حزبالله لبنان در حمله به کاروان نظامیان رژیم صهیونیستی، گفت: حزب‌الله با اقدامی مناسب، قاطع و به موقع توانست به خوبی جواب جنایات این رژیم را بدهد و علاوه بر اینکه آنها را به نابودی نزدیک‌تر کرد، به آنها فهماند حزب‌الله و مقاومت پابرچا هستند و هیچ کسی نمی‌تواند به آنها تعرض کند.
وی به آغاز ایام‌الله دهه فجر اشاره کرد و اظهار داشت: ورود حضرت امام خمینی(ره) یعنی طلوع خورشید بیداری و غروب نفرت‌ها و بدی‌ها، این روز روز امیدوار شدن مسلمانان و مومنان و همچنین روز مایوس شدن استکبار و ظالمان جهان است.
امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: استکبار امید داشت که بتواند یک حکومت به نام حکومت ملی را به مردم تحمیل کنند و در راس همه، نهضت آزادی و سران آنها را قانع کرده بودند که این حکومت فعالیت کند.
نماینده ولی‌فقیه در استان یزد ادامه داد: با این وجود امام ایستادگی کرد و گفت شاه باید برود، به همین دلیل هم آنها مجبور شدند شاه را از ایران ببرند ولی باز امید داشتند که با بیرون ماندن امام خمینی(ره) از کشور، پس از تشکیل شورای سلطنت و فریب مردم، دوباره شاه را به کشور باز گردانند.
ناصری افزود: مشابه این حرکت را آنها در مصر انجام دادند و توانستند آنچه که می‌خواهند انجام دهند اما در آن زمان، امام خمینی(ره) این مسئله را دقیق فهمیدند و عکس العمل مناسبی نشان دادند.
وی گفت: امام خمینی(ره) بلافاصله پس از فرار شاه اصرار کردند که به ایران بیایند تا مردم سرگردان نمانند و آمریکایی‌ها و همپیمانان خیانت کار آنها به اهدافی که دارند نرسند.
امام جمعه یزد با بیان اینکه امام خمینی(ره) با سخنرانی‌های خود در بهشت زهرا توطئه دشمنان را خنثی کرد، تصریح کرد: امام خمینی(ره) پس از بازگشت، بلافاصله که به بهشت زهرا رسیدند، فرمودند که من حکومت تشکیل می‌دهم.
نماینده ولی‌فقیه در استان یزد افزود: امام خمینی(ره) بازرگان را روی کار گذاشتند با این تفاوت که این بار بازرگان نخست وزیر امام خمینی(ره) بود و برای رژیم شاه فعالیت نمی‌کرد.
امام جمعه یزد ادامه داد: به این وسیله آمریکایی‌ها هیچ راهی پیدا نکردند و نتوانستند در ایران فعالیت کنند، به همین صورت هم انقلاب به روند خود افتاد و قدرت آن روز به روز افزایش پیدا کرد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد بیان کرد: تمام سیر حرکتی که امام خمینی(ره) در طول سال‌های مبارزه برای پیروزی انقلاب اسلامی انجام دادند، از برکات خداوند تبارک و تعالی و عنایات الهی بر این ملت بوده است.
ناصری تاکید کرد: تمام حرکاتی که امام خمینی(ره) در تبعید‌ها و سخنرانی‌ها انجام دادند، مسائلی بود که در جهت تحکیم انقلاب و معرفی ارزش‌های انقلاب به کل جهان بوده است.
وی افزود: این انقلاب آرمان‌ها و شاخصه‌هایی دارد که این شاخصه‌ها سبب شده انقلاب در کشور پیروز شود، امروز هم مقام معظم رهبری با درایت بالایی که دارند، از این شاخصه‌ها و ارزش‌ها و آرمان‌ها به خوبی دفاع کرده‌اند.
امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران عزت، شرافت، عظمت را از خداوند متعال گرفته و در مسیر الهی گام بر می‌دارد اما استکبار مسیر خود را با ظلم و ستم و دنیا‌پرستی گرفته است.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اهمیت تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصادی که باید وجود داشته باشد، یک حرکت میانه‌رو و متعادل است که باید همیشه همراه با عدالت باشد.
ناصری خاطرنشان کرد: انسان باید در مسیر زندگی متعادل حرکت کند، از کندروی و تندروی پرهیز کند ولی در مسیر حرکت جدی و خوب خود، ماندگار بمانند.
وی گفت: دو مشکل در حرکات اقتصادی ما وجود دارد که اگر به این مشکلات رسیدگی شود یک زمینه‌ای برای تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم می‌شود.
ناصری خاطرنشان کرد: متاسفانه شبکه‌های مجازی امروز حرکت هایی که از فرهنگ نادرست غرب نشات گرفته را در جامعه ما ترویج دهند و به جای زندگی درست، مردم را به چنین مواردی عادت می‌دهند.
امام جمعه یزد تاکید کرد: مسئولان و مردم باید خودشان متوجه این موضوع باشند، خانواده‌ها نباید چنین مواردی را قبول کنند و نباید بگذارند فرزندان آنها به چنین چیزهایی خو نمایند.

منبع: تسنیم
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.