Skip to Content

شهید محمدعلی الله دادی؛

حرم عقیله بنی‌هاشم آخرین سنگر مجاهدت شهید الله‌دادی


شهید محمدعلی الله دادی، از مشاوران امور سوریه و از مدافعین حرم حضرت زینب سلام الله علیها بود که دی ماه ۹۳ در جنایت تهاجم بالگرد نظامی رژیم صهیونیستی در منطقه القنیطره سوریه به شهادت رسید.

به گزارش میبد خبر، چند سال پیش بود که مستکبران عالم احساس کردند اکنون سوریه ظاهراً مکان مناسبی برای تغییر معادلات دنیاست و خیلی زود آن نقطه از جهان اسلام به محل تجمع گروه‌های مختلفی از افراطیون تکفیری‌ تبدیل شده و سرانجام «داعش» به نمایندگی از استکبار (بخوانید آمریکا!) وارد میدان شده و جنگی بزرگ و آخرالزمانی بر سر آرمان‌های بزرگ بشری در آنجا آغاز کردند.


امروز رزمندگانی که با نام مدافعان حرم از ملیت‌های مختلف وارد میدان نبرد در سوریه و عراق شدند؛ در حالی که از اهل افغانستان و پاکستان و لبنان و ایران و عراق و... بودند. در کنار بحث دفاع از حرم‌های شریفه در این کشورها و دفاع از باورها و ارزش‌هایی که دشمن در تلاش برای نابودی آن‌ها است، حفظ منافع ملی امروز از مرزهای جغرافیایی کشورها فراتر رفته است. امروز رزمنده‌ها خارج از مرزهای کشورشان در حال دفاع از خاک خود هستند.

در ادامه بخشهایی از کتاب «مدافعان حرم» انتشارت شهید ابراهیم هادی  را با هم می‌خوانیم:

برای برخی از افراد سؤال ایجاد شده بود که چرا حزب‌الله در بحران سوریه دخالت کرد؟ شاید سؤالشان این باشد که چرا حزب‌الله با حضور خود این معما را پیچیده‌تر نمود.

اما شخص دبیرکل حزب‌الله در سخنان خود علت این حضور را بیان نمود. ایشان تصریح کرد که این بحران توسط اسرائیل ایجاد شده و کمکهای بی‌دریغ اسرائیل با تروریست‌ها نمونه‌ی خوبی از این قضیه است.

هر بار که ارتش سوریه تروریست‌ها را تحت فشار قرار داد، هواپیماهای رژیم صهیونیستی به کمک آنها آمدند. چندین پادگان مهم ارتش سوریه بمباران شد و در آخرین نمونه، کاروانی از فرماندهان ایرانی و لبنانی مورد حمله‌ی بالگردهای این رژیم قرار گرفت و یک سردار شجاع سپاه اسلام به شهادت رسید؛ شهید محمد  علی الله‌دادی.

سردار محمدعلی الله‌دادی فرزند روستای پاریز سیرجان بود. با شروع انقلاب وارد نهادهای انقلابی شد.

وی در سال 1362 برای خدمت به مناطق محروم کهنوج رفت. در دوران دفاع مقدس در لشکر 41 لشکر ثارالله به عضویت در تیپ ادوات درآمد.

او پس از شهادت حاج مهدی زندی مسئولیت فرماندهی تیپ ادوات لشکر را برعهده گرفت. 

جانشینی لشکر 38 ذوالفقار نیروی زمینی، فرماندهی تیپ رمضان لشکر 27 حضرت رسول(صلی‌الله علیه و آله و سلم) و فرماندهی سپاه الغدیر یزد و... از دیگر مسئولیت‌های وی پس از دوران دفاع مقدس است.

سردار الله‌دادی فرمانده ولایتمدار، ایثارگر، شجاع و مدیری با تدبیر و با اخلاص و چهره‌ای دوست داشتنی در جمع رزمندگان و بسیجیان بودند. 

یکی از نزدیکان سردار می‌گفت: ایشان صاحب حماسه‌های بزرگ در هشت سال دفاع مقدس بود.

در کربلای 5 شجاعت او را شاهد بودم. در آن زمان در لشکر ثارالله از فرماندهان بود. پس از پایان جنگ و ادغام سپاه و تشکیل سپاه استانی به عنوان فرمانده سپاه استان یزد انتخاب شدند که من جانشین ایشان بودم.

شهید الله‌دادی انسانی زاهد بود که جلسات قرآن ایشان هرگز تعطیل نمی‌شد و همواره روزهای دوشنبه و پنجشنبه روزه‌دار بودند.

فرمانده سپاه یزد تصریح کردند: پس از اتمام دوران خدمت به دلیل تجربیایت که در جنگ شهری داشتند در خط مقدم نبرد با استکبار حضور یافتند و همواره آرزوی شهادت داشتند. دفاع از حرم عقیله بنی‌هاشم آخرین سنگر مجاهدت این سردار بزرگ بود.

در اواخر سال 1393 گروهی از رزمندگان حزب‌الله هنگام بازدید از شهر مزرعه‌ی الامل در منطقه‌ی قنیطره، هدف حمله‌ی موشکی بالگرد دشمن صهیونیستی قرار گرفتند!

سردار شهیدمحمدعلی الله دادی روز یک شنبه 1393/10/28 در حالی که برای بازدید از استان قُنیطره سوریه عازم این منطقه گردیده بود، مورد حمله بالگردهای توپدار رژیم صهیونیستی واقع شد و به همراه شش تن از همرزمانش که جزو اعضای حزب الله لبنان بودند، به شهادت رسید. 

این شهید سرافراز چند سال پیش در نوشته‌ای به شرح زیر، اینگونه به هم‌رزمان شهیدش ابراز اشتیاق و برای پیوستن به آنها ابراز دلتنگی می‌کند:

سالهای عشق و حماسه گذشت. روزهایی که زمین رنگ آسمان بود. روزهایی که بلاجویان دشت کربلا در عنفوان جوانی، منازل عرفان را یکی پس از دیگری طی کردند. به راستی چگونه می‌توان در بیان عظمت شهیدان نوشت وقتی در طلب «رضوان من الله‌اکبر»، تا بالاترین منزل قرب شتافتند.

چگونه می‌توان در وصف سبک‌بالان عاشق نوشت، آنان که جان در طبق اخلاص نهادند و بی هیچ چشمداشتی به محضر دولت تقدیم نمودند. به راستی نمی‌توان از ستارگان آسمان جهاد و شهادت، غفلت نمود و با خاطراتشان حرفهای دل را مرور نکرد.

اگر می‌خواهیم که بهار روزهای عظمت به سراغمان آید؛ هر چند یاران بهاری‌مان رفته‌اند،ل هم آنان که بهاری بودن را به ما آموزش دادند. به ما یاد دادند سر بر زانوی زمستان ننهیم، حتی اگر خزان فتنه‌ها بر جغرافیای اذهان هجوم آورد و تندباد حوادث و بلاها، تن‌های خسته را دربر گیرد. آموختند اگر آه آدمی از جنس نیاز باشد می‌توان دروازه‌های پیروزی را گشود و تا شهر جاودانگی سفر کرد.

هیهات اگر یاد و خاطره‌ی یاران حماسه‌ساز صحنه‌های دفاع از کیان و شرف، از خاطرمان محو شود. یاد آنان که در تاریکی شب‌های جبهه‌های غرب و جنوب زنگ دلشان به صدا درآمد، چلچله‌ها در بی‌قراری نوایشان پرواز آموختند، روزهایشان بهانه‌ای برای عاشق بود و شب‌هایشان وسعت بودن. آنها خواهند ماند. اگرچه امروز ما در حسرت عطرهای گم شده‌ی حضورشان دست و پا می‌زنیم، می‌دانیم روی تپه‌های صبح ظفر آثاری جز رد پای آنان نیست و روزهای بودنشان در برابر ما به زیبایی حک شده، اگرچه مه هجرانشان تمام تنمان را گرفته اما ما را می‌بینند، صدایمان می‌زنند و طنین نوایشان تا ابدیت جاری است. 

و اینک فرصت و توفیقی نصیبمان شده تا از شهیدان افتخارآفرینمان بشنویم. از سروقامتان جاودانه‌ی تاریخ، از مردان مرد این دیار پاسدارانی که ایستادگی‌شان کوه را شرمنده کرد. 

بسیجیانی که بهار، غرق در عظمت وجود آنهاست. دلاورانی که جاودانه‌ترین اسطوره‌های تاریخ‌اند. آنان که نه تنها مربیان آموزش که اساتید اخلاق و عرفان‌اند و آئینه‌های صیقلی روحشان سایه نشان کوچه‌های مهتاب است. امید آنکه در پرتو ولایت ولی عصر(عج) و تحت زعامت مقامت معظم رهبری در راستای تحقق آرمانهای والای امام راحل(ره)، حریم نورانی شهدای عزیز و عزت آفرینمان را پاس داریم و از شفاعتشان بهره‌مند گردیم.

والعاقبة‌للمتقین. فرمانده سپاه الغدیر استان یزد
  محمدعلی الله‌دادی

مشرق
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.