Skip to Content

باز هم مجوز حاشیه ساز «علی مرادخانی» اینبار به نام عاشورا!

حرمت‌شکنی عاشورا با آوازخوانی زن برای ابا عبدالله! +فیلم


اجرای 2 روز گذشته اپرای عاشورا با تک خوانی یک زن برای حضرت اباعبدالله و حرمت شکنی وی در روزهای محرم الحرام همراه بوده است.

به گزارش میبد خبر به نقل از راه دانا؛ اجرای «اپرای عاشورا» که یکی از تازه‌ترین آثار ارکستر سمفونیک تهران است با آوازخوانی شبیه تک‌خوانی خواننده زن این گروه، به حرمت‌شکنی در روزهای محرم‌الحرام منجر شد.

این شب‌ها بی حرمتی به سید و سالاران شهیدان در تالار وحدت در حالی رخ می‌دهد که معتقدین به دیگر ادیان الهی نیز در این ایام احترام و ویژه‌ای قایلند و بر حرمت این ایام تاکید دارند. مشخص نیست معاون هنری ارشاد بر اساس کدام آموزه دینی و حجت شرعی دست به تخریب باورها و ارزشهای قاطبه جامعه زده است.

به گزارش فارس ، علی مرادخانی در حالی به تک خوانی زن در اپرای عاشورا مجوز داده است که به خوبی از احکام شرعی و نظر علما و حساسیت مردم آگاه است. بنظر می‌رسد معاون هنری ارشاد که همواره به حرکت‌های آوانگارد از نوع هنجارشکن و محیرالعقول علاقه دارد این‌بار مرتکب اشتباه بزرگی شده است که قابل بخشش و جبران نیست.

بعد از حاشیه‌سازی‌های متعدد مرادخانی در ماه‌های گذشته که همواره با سکوت و یا حمایت وزیر ارشاد همراه بود، باید دید علی جنتی چه پاسخی برای جریحه‌دار کردن اعتقادات مردم توسط معاون هنری‌اش دارد؟

 

آیا در پیگیری سیاست‌های عطاالله مهاجرانی در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هنوز هم تریدی وجود دارد؟

ارکستر سمفونیک تهران به رهبری نصیر حیدریان و مدیریت هنری علی رهبری در تالار وحدت از 24 مهرماه همزمان با شب اول محرم آغاز شده و تا 30 مهرماه به مدت 6 شب ادامه خواهد داشت. تحقیق و بازآفرینی متن اپرای عاشورا توسط بهروز غریب پور و آهنگسازی آن توسط بهزاد عبدی انجام شده و هر شب از ساعت 21:30 در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

قبل از دیدن فیلم از مخاطبین برای پخش آن عذرخواهی می کنیمLoading the player...

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


محمد فیاضی
همانطور که مسئول این برنامه اعلام کرده این تک خوانی در تمرین گروه و برای تنظیم صداها انجام شده و در مرحله اجرای این اپرا هیچ تک خوانی صورت نگرفته است. البته اینکه در تمرین گروه های موسیقی تک خوانی زن جایز است یا نه مسئله ای است.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۲۹ ۱۰:۵۷