Skip to Content


حرف‌های بیشرمانه دختر پورشه سوار از کجا نشات می گیرد؟/ جان یک جوان فدای لذت جویی اشرافیت خیابانی


این ماجرا زخمی تلخ بر احساسات افکارعمومی گذاشته است. فوت یک جوان به سبب لذت جویی جوانان متمول هم سن و سال خودش یک طرف ماجراست و از سوی دیگر حرف های بیشرمانه دختر جوان نیز نمکی روی این زخم دردآور ریخته است.

به گزارش میبد خبر، ماجرای کورس مرگ دختر و پسر پورشه سورای که در خیابان های اصفهان باعث مرگ یک جوان 21 ساله شده‌اند، از جمله مسائل اجتماعی است که افکارعمومی را این روزها بسیار درگیر خود کرده و احساسات عموم نسبت به این موضوع به شدت جریحه دار شده است.

ماجرا از این قرار است که بامداد روز پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه سال جاری تصادف یک دستگاه پورشه با پراید در اصفهان منجر به مرگ راننده پراید شد. بررسی‌های بیشتر پلیس نشان داد که خودروی پورشه که ظاهراً در حال کورس بوده از مسیر منحرف شده و در تصادف با سواری پراید حادثه‌ای خونین را رقم می‌زند. راننده این خودروی لاکچری پسری جوان بود که بعد از حادثه از محل متواری می‌شود.

پلیس از بازداشت وی خبر داده و اخبار غیررسمی از نداشتن گواهینامه او حکایت دارد. اما موضوع قابل‌تامل در این حادثه برخورد بسیار عجیب و وقیحانه دختری جوان است که ظاهراً نسبتی با راننده پورشه داشته و عربده‌کشان از قصد پلیس برای انتقال خودرو میلیاردی‌اش به پارکینگ شکایت می‌کند و وقتی به او می‌گویند راننده پراید در این حادثه کشته شده و در واقع آدم کشته‌اند می‌گوید: «کشتیم که کشتیم! دیه‌اش را می‌دهیم!»

حرف های بی شرمانه دختر پورشه سوار سبب شد تا افکارعمومی به شدت خشمگین شود. اینکه یک دختر به واسطه پول پدرش مطرح می کند که قتل مهم نیست و با پول می شود همه چیز را خرید خصوصا در این شرایط خاص اقتصادی برای خیلی ها بسیار سنگین است. نگاه اشرافی بی‌رحمانه‌ای که در حرف های این دختر آشکار است نگاه بسیار خطرناکی است که بایستی جلو بروز بیشتر آن گرفته شود.

اما چند جرم بزرگ در این حیطه اتفاق افتاده است. اول اینکه مکان عمومی به عنوان محل کورس و مسابقه جوانان متمول تبدیل شده است. به هر جهت خیابان‌ها جزو اموال و تسهیلات عمومی هستند که همه می توانند به عنوان شهروند از آن استفاده کنند. اینطور دوردور زدن ها و کورس گذاشتن ها آنهم در محل رفت و آمد مردم امنیت شهروندان را به شدت به خطر می اندازد. سلب آرامش و امنیت مردم اولین جرم متهمان حادثه است.

نکته دوم درباره این پسر عدم داشتن گواهینامه است. از یکسو شاهد مسابقه سرعت در خیابان ها هستیم و از سوی دیگر شاهد آن هستیم که افراد متمول حتی به قانون که جزو اولیات زندگی شهرنشینی و اجتماعی است توجهی نمی کنند. به این سبب بایستی بیشتر از همه در این خصوص تاکید و دقت جدی صورت گیرد.

نکته سوم این است که جان یک انسان فدای لذت جویی برخی از جوانان آنهم در سطح شهر شده است. ماجرا تا جایی پیش می رود که متاسفانه دختر پورشه سوار بیان می کند که جان فردی که به علت لذت جویی این افراد گرفته شده اهمیتی ندارد و با پول می شود این مسائل را خرید. با این اوصاف این موضوع نشان می دهد که قانون بایستی بیشتر در این خصوص سختگیری کند چراکه برخی فکر می کنند با خرج پول می توان حتی از قانون فراتر رفت. از این رو بایستی با سختگیری بیشتری از این نوع موارد تلخ پیشگیری کرد. قانون در این خصوص بایستی اقتدار و قدرت پیشگیرانه خود را حفظ کند.

آنچه مشخص است این ماجرا زخمی تلخ بر احساسات افکارعمومی گذاشته است. فوت یک جوان به سبب لذت جویی جوانان متمول هم سن و سال خودش یک طرف ماجراست و از سوی دیگر حرف های بیشرمانه دختر جوان نیز نمکی روی این زخم دردآور ریخته است.

رهبر معظم انقلاب چند سال پیش نسبت به این موضوعات تذکر جدی داده بودند اما متاسفانه با اهمال کاری دیده می شود که چنین حوادث تلخی باز بروز می کند.

رهبر انقلاب اسلامی جولان دادن برخی جوانهای سرمستِ غرورِ ثروت با خودروهای گران قیمت در خیابانها را یکی دیگر از مظاهر ایجاد ناامنی روانی در جامعه برشمردند و تأکید کردند: «نیروی انتظامی باید برای ابعاد مختلف ناامنی برنامه داشته باشد و با آنها مقابله کند.»

متاسفانه این موضوع در سطح شهرهای مختلف بعضا گزارش شده است. این درخواست عمومی وجود دارد که نیروی انتظامی با جوانان مست ثروت در خیابان‌ها برخورد کند و اینک این موضوع کم کم در حال تبدیل شدن از یک مشکل به یک معضل اجتماعی است که امنیت جامعه را تهدید کرده و بایستی هر چه زودتر با آن تا ریشه کن کردن برخورد شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.