Skip to Content

آیت الله اعرافی:

حتی یک متر از اراضی کشاورزی و باغات میبد نباید از بین برود/ فرهنگ صیانت از باغات و اراضی کشاورزی باید نهادینه شود


امام جمعه میبد در نشست کارگروه صیانت از اراضی کشاورزی، باغت و فضای سبز و توسعه ی آنها، با اشاره به اینکه همه ی ما باید اهتمام بورزیم که فضای سبزی از بین نرود، تاکید کرد: حتی یک متر از اراضی کشاورزی و باغات میبد نباید از بین برود.

به گزارش میبد خبر، این کارگروه متشکل از معاون فرماندار، رئیس اداره کشاورزی، رئیس اداره منابع طبیع و دیگر فعالان این عرصه، با حضور آیت الله اعرافی در بیت امام جمعه میبد، برگزار شد.

در این نشست آیت الله اعرافی با اشاره به اینکه در سال های اخیر، همزمان با توسعه های شهری و صنعتی، شاهد آسیب های جدی در بخش فضای سبز و باغات بودیم، اظهار داشت: شهر میبد با محلات ، باغات و فضای سبز آن است که دلپذیر و دلنشین بوده است و این فضا با موج صنعتی و افزایش جمعیت، در خطر جدی قرار گرفته است.

وی صیانت از فضای سبز و باغات و اراضی کشاورزی را وظیفه ی همه مردم دانست و تصریح کرد: فرهنگ صیانت از فضای سبز باید  نهادینه شود و در این باب، از همه ی سایت ها و رسانه ها، و ادارات ذیربط انتظار داریم تا در این زمینه همکاری کنند.

امام جمه میبد ادامه داد: همه باید اهتمام بورزیم که  فضای سبزی از بین نرود و اگر به ناچار از بین رفت، به همان اندازه و بیشتر، فضای سبزی جایگزین آن گردد و درحقیقت به صورتی باشد که فضای سبز حدود 6300 هکتاری موجود در میبد، حتی یک متر کم نشود.

آیت الله اعرافی،  خطر جدی کاهش فضای سبز و باغات میبد را از دغدغه های خود اعلام کرد و ابراز داشت: این آسیب تا جایی پیش رفته که بنده تقریبا برای جلوگیری از آن ناامید شده بودم و امیدوارم با آغاز بکار کمیته «صیانت از باغات و اراضی کشاورزی و فضای سبز و توسعه ی آنها» این آسیب مرتفع گردد.
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.