Skip to Content

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی


سید جلال یحیی زاده نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح سئوال مجلس از رئیس جمهور گفت: طرح سئوال از رئیس جمهور در این فضا نسبت به مساله مهم ارزی را به هیچ وجه صلاح نمی دانم. زیرا ما در شرایط حساسی هستیم و اگر مقام معظم رهبری در این زمینه رهنمودی کلی هم نداشتند در شرایطی نیستیم که به تقابل و چالش با یکدیگر بپردازیم.

یحیی زاده در ادامه گفت: زمان آن رسیده است که در کنار هم بنشینیم و دست در دست هم قرار داده و مشکلات اقتصادی را حل کنیم. البته تا بحال به دلیل تعامل بین دولت و مجلس یک سری اقدامات مثبتی صورت گرفته است ولی هنوز سه قوه مسئولیت هایی دارند که در صورت انجام آن مسائل و مشکلات مردم حل و باعث رضایت مردم می شود.   نماینده مردم تفت و میبد خاطر نشان کرد: اگر هدف از طرح سئوال رفع مشکل باشد به نظر من به بیراهه می رویم چون تجربه نشان داده بعضی از نمایندگان در شیوه طرح و بیان سئوال و مصاحبه های خود حاشیه ساز بوده اند و حتی خود رئیس جمهور نیز ممکن است صحبت هایش در مجلس حاشیه ساز باشد و به نظر بنده سئوال در این برهه از زمان مقرون به ثواب نبوده و شایسته نمی باشد و می بایست مجلس راه های دیگری را برای رفع این مشکل پیگیری می کردند.   وی در ادامه اظهار داشت: در مورد بعد شکلی ماجرا در مجلس اگر تعداد امضا کنندگان از ۷۳ نفر کمتر شود سئوال از دستور کار مجلس خارج می شود که تعدادی از نمایندگان صبح وصول به هیات رئیسه با امضاء نامه ای کتباً از طرح سئوال انصراف داده بودند ولی این نامه را به یکی از مقامات دولت داده بودند ، این مقام دولتی با توجه به قولی که نائب رئیس مجلس حجت الاسلام ابوترابی مبنی بر اعلام وصول در آخر وقت، صبر کرده بود، ولی آقای ابوترابی ساعت ۹،سوال را اعلام وصول کردند که با این کار دیگر امکان بازگشت و عدم سوال وجود نداشت.   یحیی زاده در ادامه تصریح کرد: به طور کلی جدا از شکل و بازگشت به محتوی طرح سئوال با توجه به حضور ۹ ساله در مجلس طرح چنین سئوالی در این شرایط را به مصلحت مردم و نظام نمی دانم.   صحنه گردان اصلی طرح سئوال در مجلس چه کسانی هستند؟   یحیی زاده در خصوص صحنه گردان های اصلی طرح سوال از رئیس جمهور گفت: دو سه طیف در مجلس هستند، عده ای معتقدند مشکلات ارزی را رئیس جمهور باید پاسخگو باشد، مخصوصاً اینکه وزیر اقتصاد در جلسه علنی مطرح کرده است مشکلات ارزی متوجه او نیست و به بانک مرکزی مربوط است و بانک مرکزی هم این اقدامات را بر اساس هماهنگی با دولت اعلام کرده است.   عده ای هم بر اساس اختلافات و تنازعات سیاسی، فکری و خطی با رئیس جمهور این سئوال را مطرح کرده اند، اگرچه تعدادشان در مجلس اندک است.   نماینده مردم تفت و میبد گفت: به طور کلی امضاء کنندگان این طرح جزو فراکسون رهپویان ولایت و اصلاح طلبان بوده اند، هرچند که تمام این دو فراکسیون جزء امضاکنندگان نبوده اند. یزد رسا        رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.