Skip to Content

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد:

جوکار:بودجه وامکانات استان یکسان توزیع شود/ فتوحی: دروازه‌های یزد مزین به نمادهای فرهنگی استان شوند


رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نباید همه امکانات یزد در مرکز استان تجمیع شود، گفت: توزیع بودجه و امکانات در کل استان یکسان انجام شود.

به گزارش میبدخبر به نقل از یزد رسا، محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی استان یزد، با تاکید بر اختصاص امکانات به صورت یکسان به تمام مناطق استان، در ارتباط با طرح پارک گلستان، گفت: این طرح یکی از طرح های بسیار مهم در ارتباط با منطقه جاده فهرج یزد است.
وی افزود: در منطقه مرتبط با این طرح حدود 50 هزار نفر زندگی می کنند اما هیچ گونه امکانات فرهنگی برای آنها در نظر گرفته نشده است.
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در صورتی که خدمات مناسب به این مناطق ارائه شود، مردم این مناطق نیازی به مهاجرت به مرکز استان و شهر یزد نمی بینند.
جوکار با تاکید بر این نکته که درست نیست همه امکانات در مرکز استان توزیع شود، گفت: در تقسیم امکانات و بودجه، باید به همه نقاط استان توجه صورت گیرد که همه مردم بتوانند به صورت یکسان از امکانات بهره مند شوند.
وی با اشاره به ایرادی که در ارتباط با طرح پارک گلستان گرفته می‌شود، گفت: در ارتباط با منابع آبی این طرح، باید در نظر داشت که این طرح هیچ ارتباطی  با منابع آبی ندارد و با چاه‌های حفر شده فاصله دارد.


دروازه‌های یزد مزین به نمادهای فرهنگی استان شوند
سردار اکبر فتوحی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد هم در این نشست با اشاره به اهمیت معرفی فرهنگ دارالعباده یزد به مردم کشور و جهان، تاکید کرد: در هر کجای کشور و حتی دنیا که از یزد صحبتی شود، به نیکی از یزد و یزدی یاد می‌کنند.
وی افزود: دلیل این موضوع این است که استان یزد از لحاظ مختلف دارای اهمیت بسیار بالایی است که از جمله این موارد، می‌توان به القابی همچون دارالعلم و دارالعباده بودن یزد اشاره کرد.
فتوحی تصریح کرد: به نظر می‌رسد بهتر است که در ابتدای هر شهر و در دروازه ورودی شهرستان‌ها و شهرهای مختلف استان یزد، نمادی از ویژگی‌ها و شاخصه‌های استان یزد احداث شود.
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با تاکید بر اهمیت توجه به مطالعه در ارتقای فرهنگ جامعه، گفت: علاوه بر احداث این نماد، بهتر است کتابخانه‌ای در کنار این طرح احداث شود تا مورد استفاده مردم قرار گیرد.
 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.