Skip to Content

جوان نخبه کارآفرین میبدی:

جوانان تحصيلكرده انقلابي نيازمند توجه و حمايت مسؤولان هستند


جوان نخبه كارآفرين ميبدي گفت: جوانان تحصيلكرده انقلابي بسياري در كشور و استان يزد هستند كه نياز به توجه و حمايت مسؤولان دارند.

به گزارش میبد خبر، محمدعلی طالبی اظهار داشت: جوانان و مسؤولان با پشتکار و تخصص می‌توانند در زمینه اقتصاد مقاومتی در سطح ملی و جهانی حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته باشند.

وی افزود: جوانان تحصیلکرده و انقلابی در کشور بسیارند و اگر مسؤولان به آنان توجه کرده و حمایت کافی از آنها داشته باشند، زمینه مناسبی برای فعالیت آنها ایجاد خواهد شد.

طالبی، نخبه جوان و کارآفرین میبدی در مورد فعالیت‌های خود بیان کرد: در سال 92 مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه اشکذر در زمینه تأسیسات بردوتی دریافت کردم و با حمایت‌های پایگاه علمی بسیج اقدام به ثبت و راه‌اندازی شرکت تعاونی تولیدات برودتی و تهویه کردم.

وی با اشاره به فعالیت خود در زمینه طراحی و ساخت دستگاه‌های برودتی عنوان کرد: این دستگاه‌ها تنها مونتاژ یا کپی‌برداری نیست و بر خلاف انواع خارجی آن در بازار، طراحی و ساخت آن بر اساس نوع کاربرد مورد نظر مصرف‌کننده است.

طالبی همچنین به واردات یک نوع دستگاه چیلر اشاره کرد و افزود: این نوع دستگاه خنک‌کننده مورد استفاده در صنایع به طور عمده از کشورهای چین، ژاپن و تایلند وارد می‌شود و برخی نیز مونتاژ داخلی است که بنده با همکاری و هم‌فکری چند جوان طبق محاسبات و نیاز مصرف و ظرفیت آن کارگاه با تمام قطعات داخلی  با کمترین هزینه وکیفیت مطلوب اقدام به ساخت نمونه داخلی کردیم.

این جوان کارآفرین با توجه به اینکه میبد یک شهر صنعتی و قطب کاشی و سرامیک کشور است، گفت: معمولا برخی کارخانجات کاشی برای خنک کردن کاشی مجبورند از تعدادی فن و آب استفاده کنند که این امر موجب اسراف در برق و هدر رفت آب است که همین امر سبب شد تا به فکر یک خنک‌کننده کاشی بیفتم و اکنون در حال تکمیل و تست آن هستم و این نمونه هیچ مدل داخلی ندارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر زمینه اشتغال چهار نفر از جوانان تحصیلکرده و متخصص را فراهم کرده‌ام، بیان کرد: جوانان تحصیلکرده و انقلابی در کشور زیاد هستند که می‌طلبد مسؤولان با زمینه‌سازی مناسب و حمایت همه‌جانبه زمینه‌ساز بهبود تولیدات داخلی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی باشند و در این صورت حتی می‌توانیم با تخصص همین جوانان در سطح ملی و جهانی نیز حرفی برای گفتن داشته باشیم.

انتهای پیام/

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.