Skip to Content


جوابیه فرماندار میبد در خصوص درج یک خبر در نشریه نارین و توضیحات مدیرمسئول این نشریه


در پی درج مطلبی در هفته نامه نارین و پایگاه اطلاع رسانی نارین خبر پیرامون نحوه سفر معاون پارلمانی رییس جمهور به شهرستان میبد، فرمانداری میبد جوابیه ای در این خصوص صادر کرد که به همراه توضیحات مدیرمسئول این پایگاه خبری منتشر می شود.

متن جوابیه فرماندار محترم که به نارین نیوز ارسال شده به شرح زیر است.

مدیرمسئول محترم هفته‌نامه فرهنگی اجتماعی و پایگاه خبری نارین
با سلام و تحیت
انتشار مطلبی با تیتر "شرط عجیب برای حضور معاون پارلمانی رئیس‌جمهور" در میبد که در صفحه اول شماره ششم نشریه نارین و همچنین پایگاه خبری نارین خبر کارشده است از اساس یک بحث حاشیه‌ای است که بدون ملاحظات منطقی و عقلانی به آن پرداخته‌شده است؛ چراکه گروه هماهنگی معاون محترم پارلمانی رئیس‌جمهوری برای حضور حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجید انصاری در میبد شرط عجیب و تأمل‌برانگیزی را پیش پای مسئولان هرگز نگذاشته است که بدین‌وسیله جوابیه‌ای به شرح ذیل ارسال می‌گردد:
بنابراین لازم است در اسرع وقت نسبت به توضیحات و تکذیبیه فرمانداری میبد به‌عنوان نماینده دولت بر روی پایگاه خبری نارین خبر و اولین شماره نشریه نارین اقدام لازم را به عمل‌آورید.
"حضور معاون محترم پارلمانی رئیس‌جمهور محبوب در مورخه ۱۳۹۴/۱۲/۱۷ در سفر اخیر هیئت دولت محترم به استان و سفر ایشان به شهرستان میبد، کمترین محافظ و هزینه پذیرایی را در برداشته است و تنها به علت استفاده خودروی‌های دولتی شهرستان در مرکز استان و مسائل ایمنی، فرمانداری این شهرستان استفاده از دو خودرو مناسب برای جابه‌جایی معاون محترم پارلمانی و هیئت همراه را نیاز دانستند که آن‌هم با خودروهای غیردولتی و با اظهار رضایت و استقبال خودشان تأمین گردید.
لذا هیچ‌گونه درخواستی از سوی معاون پارلمانی و گروه هماهنگی ایشان به‌عنوان پیش‌شرط برای جابه‌جایی مطرح نبوده است و افتخار شهرستان میبد از گذشته‌های دور این است که تکریم میهمانان شهرمان، بدون هزینه دولتی مدنظر باشد که شاید برای عده‌ای خوشایند نباشد.
اما لازم است نشریات و سایت‌ها و اصحاب محترم رسانه به‌ویژه این پایگاه خبری بجای شانتاژ های غیرواقعی و پرداختن به حاشیه‌ها با پرداختن به عمق سفر پر خیروبرکت دولت تدبیر و امید و آثار بجای مانده از این سفر در رشد و توسعه شهرمان و استان تلاش کنند.

حسین فلاح – فرماندار میبد

 ——————————————————————————————————–

با تشکر از فرماندار میبد در خصوص ارسال جوابیه پیرامون درج مطلب مورد نظر، ضمن اشراف به لزوم درج آن ذکر چند نکته در این رابطه ضروری به نظر می رسد.

  1. پایگاه خبری نارین به عنوان یک رسانه مستقل و مردمی صمیمانه از حساسیت نهادهای پاسخگو، به ویژه فرمانداری شهرستان میبد نسبت به اخبار و مطالب مندرج در رسانه ها تشکر و قدردانی می نماید؛ مبحثی که این روزها کمتر شاهد آن هستیم و برخی مسئولان در برابر پاسخگویی نسبت به سوالات و اظهارات مطرح در افکار عمومی و جامعه اجتناب می ورزند.
  2. مشی نارین در انتشار هرگونه مطلبی تحقیق و بررسی جامع و مانع درباره سوژه ها و اطمینان یافتن از صحت آنها و سپس انتشار آن می باشد. مطلب مورد اشاره نیز از این قاعده مستثنی نیست اما به جهت حساسیت موضوع و لزوم حفظ آرامش شهرستان که پس از سفر معاون پارلمانی تاحدی دستخوش هجمه قرار گرفته، به همین حد اکتفاء می کنیم.
  3. قطعا فرماندار محترم و همکارانشان تصدیق می کنند که تلاش این پایگاه خبری همواره در جهت تعامل هرچه بیشتر و بهتر با ادارات مختلف شهرستان و به ویژه فرمانداری میبد بوده است و این حسن نیت طولانی می طلبید که نویسنده جوابیه فرمانداری با ادبیات مناسب و مودبانه قلم می زد و اینقدر صریح و سریع یک رسانه را متهم به شانتاژگری و حاشیه سازی نمی کرد، اما در هر حال حتی این جوابیه تند هم به روند تعامل قبلی ما با فرماندار خدوم شهرستان و مجموعه تحت امر ایشان آسیبی وارد نخواهد ساخت.
  4. مطلب نارین، ناظر به لزوم ساده زیستی مسئولین، به ویژه افراد ملبس به لباس مقدس روحانیت بوده است و بد نیست برادران ما در فرمانداری و سایر عزیزان یکبار این فرمایش امام راحل (ره ) را مرور کنند که فرمودند: "شما (روحانیون و مسئولین) گمان نکنید که اگر با چندین اتومبیل بیرون بیایید وجهه‌تان پیش مردم بزرگ می‌شود، آن چیزی که مردم به آن توجه دارند و موافق مذاق عامه است، اینکه زندگی شما ساده باشد، همان‌طوری که سران اسلام و پیغمبر اسلام و امیرالمؤمنین و ائمۀ ما زندگی‌شان ساده و عادی بود بلکه پایین‌تر از عادی."

خداوند به همه مسئولان و خدمتگزاران به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی سلامتی و توفیق خدمت خالصانه تحت توجه به دستورات اسلام و منویات حضرت امام(ره) و رهبری معظم انقلاب عنایت فرماید.

محمد وحید کریم بیکی – مدیر مسئول پایگاه خبری نارین
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.