Skip to Content

مدير عامل شهرك صنعتي ميبد:


مدیر عامل شهرک صنعتی میبد، حربه و جنگ امروز دشمن را بیش از این که جنگ اقتصادی باشد، جنگ رسانه‌ای و روانی نابرابر خواند.

به گزارش میبد خبر، «محمدرضا ماندگاری» در نشست با اصحاب رسانه، از اقتصاد مقاومتی به عنوان بحث اصلی کشور ياد كرد و گفت: در حربه‌ای که دشمن در پیش گرفته است، رسانه‌ها می توانند به عنوان یک پشتوانه محکم تاثیرگذار باشند .

وی با اشاره به راه‌انداختن جنگ روانی دشمن علیه کشورمان، بیان كرد: امروزه بیش از این که دچار جنگ اقتصادی باشیم، دچار جنگ رسانه‌ای شده‌ایم و این یک جنگ روانی و نابرابر است که دشمن به کار برده است و متاسفانه رسانه‌هاي ما در تبیین اقتصاد مقاومتی کوتاهی کرده‌اند .

ماندگاری افزود: رسانه‌ها با این که نقش مهمی در اطلاع‌رسانی دارند اما در انتشار اخبار مهم کوتاهی کرده و فرع را بر اصل ترجیح داده‌اند.

وی گفت: رسانه‌ها باید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را به طور دقیق مطالعه کنند و با هوشیاری و تفکر بیشتر برنامه‌های دشمن را که در سه حوزه جنگ روانی، اقتصادی و آشوب به راه انداخته را خنثی سازند .

ماندگاری با بیان این که رسانه‌ها باید بند بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را مطالعه کنند، اظهار كرد: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مطالبه‌گری است و باید با گفتمان‌سازی آن را ایجاد کنیم تا خود دچار رفاه‌زدگی بیش از حد نشویم و الگوی مصرف را تغییر دهیم تا دچار آسیب های اجتماعی نگردیم .

وی سبک زندگی امروز را یکی از معضلات اجتماعی برشمرد و افزود: متاسفانه مصرف‌گرایی و زیاده‌خواهی گریبان‌گیر جامعه شده است.

وي با بيان اين كه جهاد اقتصادی یکی از ابعاد اقتصاد مقاومتی است، اظهار كرد: گذشت، ایثار و فداکاری  از ابعاد مهم در این جهاد است .

ماندگاری در پايان نيز خاطرنشان كرد: امروز دیگر سرعت در انتشار اخبار مهم نیست و اخلاق و تربیت را فداي سرعت کرد بلکه صحت خبرها از اولویت مهم اخبار است و قدرت تخریب یکدیگر از قدرت بمب اتم بیشتر است و رسانه‌ها باید صدای مردم را به گوش مسئولین برسانند و اعتماد به نفس را در بین مردم ایجاد کنند .

در بخش ديگري از اين نشست، «قاسم قناعتگر» با بیان خاطراتي از دوران اسارت خود، کتابش را با عنوان «پنج به علاوه یک » معرفي كرد.

انتهای پیام/

ایسنا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.