Skip to Content


جنگ اقتصادی و مسئولینی که منافع خود را جای دیگری می‌بینند!


سیاسیون دورغ مضحک جنگ آمریکا علیه ایران را مدام تکرار می‌کنند چون می‌دانند که می‌توانند به واسطه آن اهداف انتخاباتی‌شان را دنبال کنند؛ اما اعتقادی به جنگ اقتصادی و جنگ فرهنگی ندارند.

 ميبد خبر؛ حدود هفت سال از زمانی که رهبر معظم انقلا بحث جنگ نرم را مطرح کردند و به رویارویی دشمنان مردم ایران با مردم در قالب جنگ نرم اشاره کردند، می‌گذرد. در دیدار اخیر با مردم آذربایجان شرقی نیز ایشان با دیگر بر جنگ فرهنگی و جنگ اقتصادی تاکید کردند. اما مشکل اصلی در رابطه با مقوله جنگ فرهنگی و اقتصادی و جنگ نرم این است، که دست اندرکاران مربوطه، اصل «جنگ» بودن آن را باور ندارند!

همگان نسبت به مشکلات اقتصادی و فرهنگی که در کشور وجود دارد، واقف هستند؛ اما کمتر افراد و مسئولینی هستند که به این مقوله به عنوان جنگی تمام عیار نگاه کنند و همین مسئله موجب شده که معضلات اقتصادی و فرهنگی حاکم بر کشور آنچنان که باید جدی گرفته نشود!

مسئولین اگر به مشکلات اقتصادی در حد جنگ اعتقاد داشتند، آن را منحصر به بازه خاصی نمی‍‌کردند و مثلا آن زمان که زمان تبلیغات انتخابات است مدام از مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور بگویند و دولت وقت را بخاطر این مشکلات به شدت تخریب کنند و علیه کشور سیاه‌نمایی کنند، اما آنگاه که خودشان بر سر کار می‌آیند، این مشکلات یادشان برود و طوری وانمود کنند کانه کشور گل وبلبل است!

مسئولین محترم در سطوح مختلف باید توجه داشته باشند، که مشکلات اقتصادی که در کشور وجود دارد، فراتر از بگومگوهای سیاسی و بازی‌های سیاسی برخی جریان‌های سیاسی است. معضلات اقتصادی که کشور دامن‌گیر آن است، جنگ شدیدی است که کشور از جانب آن تهدید می‌شود و پیامدهای سختی برای کشور و نظام دارد. معضلات اقتصادی و معیشتی و فسادهای اداری که این روزها کشور با آن‌ها مواجه است، آبروی مردم و جوانانی که از بیکاری رنج می‌برند، را نشانه گرفته؛ این مشکلات آبروی و وجهه نظام را نشانه گرفته‌اند و پیامد تاسف بار آن‌ها بی‌اعتمادی به نظام خواهد بود. بی‌اعتمادی که مسئولیت اصلی آن بر عهده کسانی است که فلسفه وجودی‌شان حل وفصل معضلات اقتصادی کشور و خدمت به مردم است، اما کأنه به فکر چیزهای دیگری هستند!

سیاسیون دورغ مضحک جنگ آمریکا علیه ایران را مدام تکرار می‌کنند چون می‌دانند که می‌توانند به واسطه آن اهداف انتخاباتی‌شان را دنبال کنند؛ اما اعتقادی به جنگ اقتصادی و جنگ فرهنگی ندارند چون جای اقدام و عمل و جهاد و تلاش و کار همین جاست و سیاست‌بازان قدرت‌طلب تناسبی با کار و جهاد ندارند!

وحید سالار
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.