Skip to Contentرئیس اداره ثبت احوال میبد گفت: آمار جمعیت شهرستان میبد تا پایان تیرماه سال جاری 103 هزار 133 نفر اعلام شد.

به گزارش میبد خبر، حسن زارعی رئیس اداره ثبت و احوال در خصوص جمعیت شهرستان میبد بیان داشت: بعد از مرکز استان شهرستان میبد بیشترین جمعیت را دارد و طبق آخرین آمار جمعیت شهرستان میبد تا پایان تیرماه 103 هزار و 133 نفر اعلام شده است.

زارعی با اشاره به اینکه جمعیت غیر بومی شهرستان میبد در طی پنج سال گذشته نزدیک به هفت هزار نفر است بیان داشت: در سال گذشته 2 هزار و 270 مورد ثبت ولادت صورت گرفته که هزار و 109 مورد دختر و هزار و 161 پسر متولد شده اند.

وی در ادامه عنوان کرد: در سال گذشته ۳۹۵ نفر فوت کرده اند که ۲۲۱ نفر مرد و ۱۷۴ نفر زن بوده اند که نسبت به سال ۹۵ سه درصد افزایش داشته است و همچنین در سال گذشته ۵۸۵ مورد ازدواج صورت گرفته که نسبت با سال ۹۵ پنج درصد کاهش داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته در میبد ۸۵ مورد طلاق صورت گرفته است گفت: تا پایان تیرماه سال جاری 48 هزار و 511 کارت ملی جدید صادر شده که 14 هزار و 976 نفر دیگر در نوبت هستند.

رئیس اداره ثبت واحوال شهرستان میبد با اشاره به اینکه تاکنون 39 هزار و 114 جلد شناسنامه جدید صادر شده است گفت: نام‌های مورد شهروندان میبد در پسران به ترتیب ابوالفضل، امیر علی، امیرعباس، امیرحسین وعلیرضا ودر دختران به ترتیب فاطمه، زهرا، زینب، حلما و ریحانه است.

زارعی در پایان به آمار چهار ماهه اول سال جاری اشاره کرد وگفت: در چهار ماهه اول سال جاری ۶۹۸ مورد ولادت ۱۳۹ مورد وفات ۱۷۷ مورد ازدواج و ۲۴ مورد طلاق درشهرستان میبد صورت گرفته است.

انتهای پیام/

باشگاه خبرنگاران
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.