Skip to Content


جشنواره گِل در میبد برگزار خواهد شد


معرفی ظرفیت های تاریخی وآشنایی دانش آموزان با مقوله گِل در بافت تاریخی از جمله اهداف برگزاری این جشنواره اعلام شد.

به گزارش میبد خبر، معاون سیاسی امنیتی فرماندار میبد هدف از برگزاری جشنوارگِل در روستای بیده را معرفی هرچه بهتر ظرفیت های تاریخی آن منطقه به ویژه بافت تاریخی و رودخانه معروف به کندوان و بومکن ها و بومگردی ها عنوان کرد و افزود:این جشنواره دانش آموزی است و دانش آموزان با ذوق و خلاقیت خود به گِل ها شکل داده و نمود هایی از خلاقیت و ابتکار خود را به نمایش خواهند گذاشت. 

ابوالحسنی  اظهار داشت :این جشنواره با حضور دانش آموزان و خانواد ههای آنان با موضوع  آزاد برگزار می شود و درپایان آثار ممتاز درنمایشگاهی به نمایش گذاشته می شود .
شهرستان میبد یک هزار و ۲۰۰ هکتاروسعت دارد که یک سوم آن یعنی  حدود ۴۰۰ هکتار باغ های هم پیوند و ۷۰۰ هکتار بافت تاریخی شکل می دهند.

انتهای پیام/

خبرگزاری صداوسیما
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.