Skip to Content

در آستانه دهه فجر صورت گرفت؛

جشنواره شادابی با ورزش و بازی های کودکانه در شهرستان میبد+ تصاویر


در آستانه ایام الله دهه فجر و گرامیداشت آن جشنواره شادابی با ورزش و بازی های کودکانه با حضور نونهالان مهدها و مادرانشان در مجموعه ورزشی تلاش شهرستان میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر جشنواره شادابی با ورزش و بازی های کودکانه با حضور 163 کودک میبدی و مادرانشان از پیش دبستانی مهتاب و مهد قرآنی بشری در مجموعه ورزشی تلاش میبد برگزار شد.

در این جشنواره نونهالان به همراه مادرانشان در بازی های پرتاب حلقه، آکواریوم توپ، اعصاب سنج و لی لی شرکت کرده و در محیطی شاد و صمیمی با یکدیگر رقابت کردند.

در حاشیه این جشنواره نمایشگاه عکس از دستاوردهای انقلاب اسلامی نیز بر پا شد.

محمدرضا زارع بیدکی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان میبد در این مراسم بیان داشت: نقش ورزش در سلامت جسم و روح بر کسی پوشیده نیست و در اسلام نیز بر این نکته تاکید شده است.

وی افزود: هدف از برگزاری جشنواره بازی کودکان ترویج و بیان اهمیت ورزش با کمترین هزینه و ایجاد روحیه شادابی در کودکان و نوجوانان است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان میبد تصریح داشت: ورزش های همگانی و سنتی در مقایسه با سایر ورزش ها و بازی های رایانه ای سرگرم کننده برای کودکان و نوجوانان مهیج تر هستند و با توجه به تحرک بدنی بیشتر و برگزاری آنها به صورت گروهی جذابیت خاصی دارند.

وی ادامه داد: متاسفانه بر خلاف گذشته کودکان امروزی بیشتر از حرکات فیزیکی به بازی‌های رایانه‌ ای و مجازی علاقمند هستند که جز چاقی و نهادینه کردن خشونت برایشان فایده‌ ای ندارد در حالی که پرداختن به بازی‌های سنتی و همگانی ضمن اینکه برای افزایش هماهنگی بدن و حافظه بسیار مفید است زندگی اجتماعی را نیز به فرزندان ما آموزش می‌دهد.

زارع در پایان با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان آینده این مرز و بوم هستند، اظهار داشت: بخشی از سلامتی و تندرستی کودکان جامعه از طریق پرداختن به بازی و ورزش تأمین می‌شود. کودکان آینده‌سازان این کشور هستند و توجه به نقش خطیر آن‌ها در جامعه در ابعاد مختلف ورزشی، فرهنگی و اجتماعی وظیفه همه نهادها و سازمان‌ها است.

در این جشنواره که برخی از مسئولین شهرستان حضور داشتند از دانش آموزانی که روزنامه دیواری تهیه کرده بودند و مسئولان برگزاری این جشنواره و مدبیان مهدها تقدیر شد.

در پایان این جشنواره به تمامی کودکان شرکت کننده به رسم یادبود کتاب داستان اهدا شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.