جشنواره شادابی با ورزش و بازی های کودکانه در شهرستان میبد+ تصاویر - نمایش محتوا - میبدخبر
Skip to Content

در آستانه دهه فجر صورت گرفت؛


در آستانه ایام الله دهه فجر و گرامیداشت آن جشنواره شادابی با ورزش و بازی های کودکانه با حضور نونهالان مهدها و مادرانشان در مجموعه ورزشی تلاش شهرستان میبد برگزار شد.

به گزارش میبد خبر، به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر جشنواره شادابی با ورزش و بازی های کودکانه با حضور 163 کودک میبدی و مادرانشان از پیش دبستانی مهتاب و مهد قرآنی بشری در مجموعه ورزشی تلاش میبد برگزار شد.

در این جشنواره نونهالان به همراه مادرانشان در بازی های پرتاب حلقه، آکواریوم توپ، اعصاب سنج و لی لی شرکت کرده و در محیطی شاد و صمیمی با یکدیگر رقابت کردند.

در حاشیه این جشنواره نمایشگاه عکس از دستاوردهای انقلاب اسلامی نیز بر پا شد.

محمدرضا زارع بیدکی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان میبد در این مراسم بیان داشت: نقش ورزش در سلامت جسم و روح بر کسی پوشیده نیست و در اسلام نیز بر این نکته تاکید شده است.

وی افزود: هدف از برگزاری جشنواره بازی کودکان ترویج و بیان اهمیت ورزش با کمترین هزینه و ایجاد روحیه شادابی در کودکان و نوجوانان است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان میبد تصریح داشت: ورزش های همگانی و سنتی در مقایسه با سایر ورزش ها و بازی های رایانه ای سرگرم کننده برای کودکان و نوجوانان مهیج تر هستند و با توجه به تحرک بدنی بیشتر و برگزاری آنها به صورت گروهی جذابیت خاصی دارند.

وی ادامه داد: متاسفانه بر خلاف گذشته کودکان امروزی بیشتر از حرکات فیزیکی به بازی‌های رایانه‌ ای و مجازی علاقمند هستند که جز چاقی و نهادینه کردن خشونت برایشان فایده‌ ای ندارد در حالی که پرداختن به بازی‌های سنتی و همگانی ضمن اینکه برای افزایش هماهنگی بدن و حافظه بسیار مفید است زندگی اجتماعی را نیز به فرزندان ما آموزش می‌دهد.

زارع در پایان با اشاره به اینکه کودکان و نوجوانان آینده این مرز و بوم هستند، اظهار داشت: بخشی از سلامتی و تندرستی کودکان جامعه از طریق پرداختن به بازی و ورزش تأمین می‌شود. کودکان آینده‌سازان این کشور هستند و توجه به نقش خطیر آن‌ها در جامعه در ابعاد مختلف ورزشی، فرهنگی و اجتماعی وظیفه همه نهادها و سازمان‌ها است.

در این جشنواره که برخی از مسئولین شهرستان حضور داشتند از دانش آموزانی که روزنامه دیواری تهیه کرده بودند و مسئولان برگزاری این جشنواره و مدبیان مهدها تقدیر شد.

در پایان این جشنواره به تمامی کودکان شرکت کننده به رسم یادبود کتاب داستان اهدا شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.