Skip to Content


جزییات شهادت ۳ مهندس ایرانی در نیروگاه دبیس عراق


مدیرعامل شرکت صادرات تجهیزات و خدمات آب و برق ایران (صانیر) با اشاره به حادثه به شهادت رسیدن سه تن از مهندسان ایرانی حاضر در نیروگاه دبیس عراق، خواستار توجه هر چه بیشتر دولت عراق به تامین امنیت مهندسان و نیروهای ایرانی خدمات رسان در این کشور شد.

به گزارش "میبدخبر"، بهمن صالحی در تشریح این حادثه افزود: حوالی صبح امروز، نیروهای متخاصم داعش در حمله به مناطقی از شهر کرکوک عراق، به نیروگاه دبیس این شهر یورش بردند و با تیرباران کمپین محل اقامت مهندسان ایرانی، سه تن از آنان را به شهادت رسانده و سه تن دیگر را زخمی کردند.

این مقام مسئول با تقدیر از وزیر نیرو و همچنین سفارت ایران در عراق که برای انتقال مجروحان به ایران تلاش وافری انجام می دهند، تصریح کرد: کشور عراق کماکان در معرض تهدیدات و حملات تروریستی گروه داعش قرار دارد و متاسفانه دولت این کشور قادر به تامین امنیت پیمانکاران، مهندسان و کارشناسان ایرانی خدمات رسان در آنجا نیست.

صالحی با بیان اینکه شرکت صانیر  برای خدمات رسانی در زمینه انرژی سالهاست در عراق فعالیت می کند، ابراز امیدواری کرد که وزیر نیرو و سایر مسئولان در دیدار با همتایان عراقی خود، دولتمردان این کشور را بیش از پیش به تامین امنیت نیروهای ایرانی حاضر در آنجا حساس کنند.

وی یادآور شد: این در حالی است که مسئولان عراقی بارها و بارها با تکبر و تحکّم خواستار تسریع در تکمیل پروژه ها بویژه پروژه های نیروگاهی و تامین برق این کشور از سوی شرکت صانیر شده اند؛ در حالی که کمترین توجهی به موضوع تامین امنیت آنان وجود ندارد.

نیروگاه برق ۳۲۰ مگاواتی «دبیس» در منطقه کرکوک واقع در شمال بغداد پایتخت عراق با قابلیت استفاده از سوخت گاز، گازوئیل و مازوت را شرکت صادرات تجهیزات و خدمات صنایع آب و برق ایران ساخته است. این نیروگاه در ۲۲ ماه گذشته مورد حمله گروه های تکفیری و داعش قرار گرفته و بخشی از امکانات و تاسیسات ایجاد شده در آن آسیب جدی دیده است.

دانا
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.