Skip to Content

رئیس دادگستری میبد:

جزیره ای عمل کردن ادارات دولتی در بحث زمین باعث نارضایتی شدید مردم شده است


دومین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال شهرستان میبد برگزار شد.

به گزارش میبدخبر، دومین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال میبد در مورد اراضی کشت موقت روستای رکن آباد با حضور دکتر حسین‌بیگی رئیس دادگستری، فلاح فرماندار، باقرپور دادستان و مدیران منابع طبیعی و جهاد کشاورزی و تعدادی از کشاورزان منطقه برگزار شد.

دکتر حسین بیگی رئیس دادگستری میبد در این جلسه گفت: جزیره ای عمل کردن ادارات و عدم تعامل بین ایشان در بحث زمین علاوه بر اینکه باعث نارضایتی شدید مردم گردیده از طرف دیگر باعث زمین خواری و تشکیل پرونده های کیفری و حقوقی زیادی در شهرستان میبد شده است.

وی با اشاره به اهمیت تعامل ادارات با هم، بیان داشت: در موضوع اراضی کشت موقت هر یک از ادارات مربوطه نظر متفاوتی با یکدیگر در مورد قانونی بودن یا نبودن تصرفات کشاورزان دارند، که البته تعامل بیشتری لازم است تا ضمن مشخص شدن محدوده تصرفات قانونی کشاورزان با متجاوزان به اراضی بیت المال برخورد گردد.

علی باقرپور دادستان میبد نیز در ادامه با تذکر در مورد عدم همکاری ادارات منابع طبیعی و مسکن و شهرسازی در مورد اراضی محدوده شهر، گفت: تقاضای تشکیل بانک اطلاعاتی ادارات درمورد وضعیت اراضی و مشخص کردن محدوده دقیق اراضی دولتی را دارم.
در ادامه جلسه نیز در جهت حل مشکل کشاورزانی که تصرفات ایشان قانونی می باشد؛ تصویب گردید که موضوع در کمیسیون رفع تداخلات اراضی مطرح تا ضمن حل شدن مشکلات این کشاورزان نسبت به برخورد قاطع با متصرفان غیر قانونی و تعیین محدوده اراضی اقدام گردد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.