Skip to Content

مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد خبر داد؛


مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد گفت: ذخیره سازی یک هزار و 450 تن سیب و پرتغال توسط شبکه تعاون روستایی استان یزد برای شب عید فراهم شده است.

علی جهازی مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد در گفتگو با خبرنگار  میبد خبر، در خصوص ذخیره‌سازی میوه تنظیم بازار یزد برای شب عید بیان داشت: هیچ مشکلی برای تأمین بازار میوه شب عید نداریم چراکه ذخیره‌ سازی سیب و پرتقال به‌ اندازه کافی انجام‌ شده است.

وی افزود: در این راستا 900 تن پرتغال از نوع والنسیا و تامسون و 550 تن سیب قرمز و زرد برای تنظیم بازار یزد جهت شب عید ذخیره شده است.

جهازی با بیان اینکه هنوز دستور العمل خاصی برای تعیین قیمت این میوه ها نیامده است، اظهار داشت: این دستور العمل حدودا 20 اسفند ماه صادر می شود و کار توزیع نیز با هماهنگی ستاد تنظیم بازار استان، کمیته راهبردی میوه و استانداری همزمان با سراسر کشور صورت می پذیرد که کار توزیع سال گذشته 25 اسفندماه آغاز شد.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان یزد با اشاره به اینکه احتمال افزایش 50 تن سیب وجود دارد، اذعان داشت: با توجه به پیگیری ها و موافقت های صورت گرفته سهمیه سیب استان نسبت به سال گذشته افزایش سه برابری داشته و در مورد پرتغال نیز امسال نسبت به سال گذشته 100 تن افزایش سهمیه داشته ایم.

وی در پایان در خصوص نحوه سهمیه بندی این میوه ها برای شهرستان ها ابراز داشت: سهمیه بندی و توزیع میوه در بین شهرستان های استان بر اساس سرانه جمعیت انجام می شود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.