Skip to Content

نگاهی به توصیه‌های سه گانه رهبر انقلاب به کاندیداها؛

جاه‌طلبانی که برای ماندن در قدرت دست به هر کاری می‌زنند!


احمد توکلی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و از چهره‌های نام آشنای سیاسی کشور روز گذشته در اعتراض به رفتارهای دون شأن رئیس‌جمهور در روزهای اخیر نامه‌ای به وی نوشت.

میبد خبر؛ رهبر معظم انقلاب روز گذشته در مراسم دانش آموختگی دانشجویان افسری و تربیت پاسداری دانشگاه امام حسین(ع) بار دیگر بر مسئله اصلی جامعه یعنی اقتصاد و معیشت تأکید کردند و کاندیداهای انتخابات را نسبت به توجه به این مقوله سفارش کردند: «قاطعانه در برنامه‌ها و اظهارات خود بگویند مسایل اقتصادی و معیشت مردم اولویت آنها است و برای حل مشکلات اقتصادی تلاش خواهند کرد.» این در حالی است که رهبر انقلاب در توصیه دوم خود به کاندیداها فرمودند: «باید در اظهارات و برنامه های نامزدها، موضوع استقلال ملی و عظمت و سربلندی ملت ایران، خودنمایی کند و برجسته باشد.» توصیه سوم ایشان به کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری نیز، حفظ امنیت ملی و آرامش کشور بود: «آقایان کاندیداها مراقب باشند گسل های اعتقادی، جغرافیایی، زبانی و قومی را در کشور تحریک نکنند.»

این سخنان رهبر انقلاب در شرایطی بیان شد که امروز مسئله مهم و مبنایی کشور مسائل اقتصادی و معیشتی است و مردم به شدت از وضعیت حاکم بر کشور نگران و آزرده هستند. دولت یازدهم که قول داده بود مشکلات اقتصادی را حل خواهد کرد، متأسفانه در این چهار سال اقدام درخوری را انجام نداده و پر کردن قلب رآکتور هسته‌ای اراک هم نتوانست مشکلی از کشور حل کند. مدیریت آقای روحانی در چهار سال گذشته موجب شد نه تنها چرخ زندگی مردم نچرخد بلکه چرخ سانتریفیوژها نیز از چرخش بازماند!

با این وجود طبیعی است که مردم دیگر به چنین جریانی اعتماد نکنند و حالا در آستانه انتخابات ادامه روند دولت فعلی با چالش جدی همراه شده است. لذا همین مسئله موجب شده تا رئیس‌جمهور رویکرد انتحاری پیشه کند. به طوری که در روزهای اخیر شاهد مواضع و رفتارهای ساختارشکنانه حسن روحانی که در مغایرت آشکار با امنیت و منافع ملی است، بوده‌ایم. 

حسن روحانی که در تبلیغات انتخاباتی سال 92 از لزوم آرامش بر کشور سخن گفته بود و نسبت به اقداماتی که امنیت کشور را خدشه‌دار کند، منتقد بود؛ حالا به جایی رسیده که برای ماندن در قدرت به دنبال آن است تا هر نوع هزینه‌ای را بر کشور تحمیل کند. 

این مسئله به قدری عجیب بوده که حتی صدای فردی چون احمد توکلی را هم در آورده است. احمد توکلی نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و از چهره‌های نام آشنای سیاسی کشور روز گذشته در اعتراض به رفتارهای دون شأن رئیس‌جمهور در روزهای اخیر در نامه‌ای به وی نوشت: «این روزها حوادثی رخ میدهد و مواضعی از دوم مقام رسمی کشور سر میزند که انسان میماند به امام و شهداء چه بگوید!... خودکامگی برای جلب رای،‌ نباید به قیمت رقیب هراسی، دیو و دلبرنمایی،‌ احساساتی کردن جوانان و طرفداران و برانگیختن نفرت نسبت به رقیبان و طرفداران آن ها، و در نهایت به جان هم انداختن توده های مردم تمام شود... مگر در انتخابات سال 88 نامزدی که رئیس جمهور بود چه حرفی می زد که شما این روزها نزده اید. از جمله سیاستمداران بدعاقبتی نباشید که نه تنها مانع ترمیم این زخم می شوند که بر آن خنجری دیگر می زنند. 

این انتخابات فرصتی بود برای احیاء اصلاح طلبان وفادار به نظام و وظن خواه ولی با این روش فرصت مذکور ازبین میرود. به خواهران و برادران اصلاح طلبی که با تمام قوا در صحنه حمایت از آقای روحانی به میدان آمده اند عرض میکنم، باید وظیفه دینی و ملی خویش بدانید که از ادامه این روند جلوگیری کنید وگرنه در تمام مظالمی که احتمالا در اثر آن پیدا شود سهیم و شریک هستید.»

یزد رسارای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.