Skip to Content

رئیس اداره اوقاف میبد:


رئیس اداره اوقاف شهرستان میبد گفت: از ابتدای امسال تاکنون 7 موقوفه جدید به ارزش تقریبی 7 میلیارد ریال در میبد به ثبت رسیده است.

خلیل دلاوری در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، با اشاره به اینکه هرساله دهه آخر ماه صفر دهه وقف نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: پیامبر  اسلام نخستین واقف در تاریخ است که به سنت حسنه وقف تأکید داشتند.

وی وقف را اقدامی خداپسندانه و احسانی ماندگار خواند و افزود: همه‌کسانی که از خود موقوفاتی برجای گذاشته‌اند باانگیزه دینی و آخرتی بوده و آن را به‌عنوان باقیات و صالحات برای اجر و ثواب اخروی وقف کردند.

رئیس اداره اوقاف شهرستان میبد در خصوص موقوفات سال جاری بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون 7 موقوفه جدید به ارزش تقریبی 7 میلیارد ریال در میبد به ثبت رسیده است. وقف زمین جهت احداث مسجد، جلسات قرآن خوانی و روضه خوانی بوده است.

دلاوری با اشاره به اینکه قریب به 2 هزار موقوفه و 5 هزار رقبه در شهرستان وجود دارد، ابراز داشت: از دهه وقف سال گذشته تا دهه وقف سال جاری در حدود 500 میلیون تومان از درآمد موقوفات اجرای نیات شده است. عزاداری، روضه خوانی و اطعام آن، اطعام غدیر، افطاری رمضان، پیش نماز مساجد، جلسات قرآن خوانی و تهیه پوشاک دانش آموزان بوده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون برای بیش از 1000 دانش آموز نیازمند به ارزش تقریبی 50 میلیون تومان جهت تهیه پوشاک دانش آموزان نیازمند هزینه شده است.

رئیس اداره اوقاف شهرستان میبد در پایان با اشاره به ضرورت توجه به نیازهای روز جامعه در وقف اذعان داشت: وقف، میراث ماندگار و چشمه همیشه جوشانی است که در امتداد زمان، خیر و برکت را در جامعه جاری و ساری می کند و اگر به درستی و به سمت و سوی رفع نیازهای روز جامعه هدایت شود، می تواند همچون مرهم، زخم های جامعه را ترمیم کند. وقف در زمینه های پزشکی، ازدواج جوانان، تامین جهیزیه نیازمندان، تحصیل دانش آموزان، محیط زیست و ترویج فرهنگ دینی به شیوه نوین از جمله نیازهای روز جامعه می باشد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.