Skip to Content

در نیمه نخست سال جاری صورت گرفت

ثبت بیش از 50 هزار نفر بازدید از چهار بنای تاریخی و گردشگری میبد/ نارین قلعه همچنان در صدر بازدیدها


رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان میبد گفت: در نیمه نخست سال جاری بیش از 50 هزار نفر بازدید از چهار بنای تاریخی و گردشگری میبد به ثبت رسیده است.

رسول مشتاقیان در گفتگو با خبرنگار میبد خبر، بازدید گردشگران از برخی فضا‌ها نسبت به سال‌های قبل رشد قابل توجهی داشته است. اداره میراث فرهنگی میبد دستورالعمل‌ها و برنامه‌های ویژه‌ای برای معرفی شهرستان به گردشگران داخلی و خارجی دارد.

وی در رابطه با شهر تاریخی میبد بیان داشت: میبد یکی از 14 شهر نمونه گردشگری کشور، اولین بافت تاریخی ثبت شده در کشور، دومین قطب گردشگری استان، دارنده قدیمی ترین بنای خشتی جهان و تنها شهری که همه عناصر شهرسازی قدیم در آن بصورت زنده و سالم موجود است، می باشد.

مشتاقیان ضمن اشاره به وجود آثارتاریخی فراوان در میبد گفت: در نیمه نخست سال جاری بیش از 50 هزار نفر بازدید از چهار بنای تاریخی و گردشگری میبد شامل نارین قلعه، یخچال خشتی، رباط شاه عباسی و چاپارخانه به ثبت رسیده است.

وی در همین رابطه افزود: نارین قلعه پر بازدید ترین بناهای تاریخی استان است که بیش از 30 هزار بلیط جهت بازدید گردشگران از این بنا به فروش رسیده و البته بازدیدها بیش از این آمار بوده است.

مشتاقیان با اشاره به اینکه ۴ هتل رستوران سنتی، ۱۲ اقامتگاه بوم گردی و چندین سفره سرای سنتی پذیرای گردشگران در شهرستان میبد می باشند، گفت: میبد یکی از مهمترین نقاط گردشگری تاریخی استان یزد به حساب می آید که همه ساله گردشگران زیادی را از داخل و خارج کشور به خود جذب می کند. 

وی در پایان تصریح داشت: قابل ذکر است که احداث سرویس‌های بهداشتی، ایجاد اقامتگاه‌های بوم گردی از صفر به ۱۲ مورد، افزایش هتل رستوران سنتی از ۱ مورد به ۴ مورد، مرمت چندین محور گردشگری، احیای ۴ آسیاب تاریخی و حمام سنتی یخدان از جمله اقدامات میراث فرهنگی در ۲ سال اخیر می‌باشد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.