Skip to Content

سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد مطرح کرد؛


سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد با اشاره به ثبت 102 باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در میبد، از حضور فعال کودکان و نوجوانان میبدی در طرح باشگاه های کتابخوانی خبر داد.

به گزارش میبدخبر، جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی عنوان طرحی پیشرو و پویا  برای راه‌اندازی و فعال کردن باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در سراسر کشور است. این برنامه حاصل مشاهده فعالیت کودکان و نوجوانان و رسیدن به شناختی از روش‌ها و علایق فردی و اجتماعی آنان است. 

برای نمونه کودکان و نوجوانان امروزی از فعالیت در فضاهای جمعی و شبکه‌ای لذت می‌برند، دوست دارند هویت خود را در این اجتماعات به اثبات برسانند، همچنین از هر شکلی از رقابت در سطوح کلان استانی، ملی یا جهانی استقبال می‌کنند و برای اعتلای نام و موفقیت شهر یا روستای خود تلاش کنند. به این‌ها می‌توان  دسترسی خوب این کودکان و نوجوانان به رسانه‌های جدید و خستگی از برنامه‌های تکراری نظام مدرسه‌ای هم اضافه کرد. البته از آن طرف، به رغم همه بحث‌ها و نظرها که کودکان و نوجوانان امروزی را اسیر تکنولوژی معرفی می‌کنند، کنجکاوی‌های آن‌ها و جست‌وجوی آن‌ها برای خواندن و یافتن تجربه‌ها و معناهای جدید، هنوز همچنان زنده است. 

این طرح از آنجا پیشرو و پویا خوانده می‌شود که علاوه بر ارائه راه حل در خصوص ارتباط با مخاطب و استفاده خلاقانه از زیرساخت‌های موجود می‌تواند در هر شرایط جغرافیایی و بسته به  شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجرایی مختلف، دوباره طراحی و به اجرا گذاشته شود.

هادی زارع سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد در گفتگو با خبرنگار میبدخبر، با اشاره به ثبت 102 باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در شهرستان بیان داشت: این طرح با هدف گسترش و ترويج فرهنگ كتاب و كتاب‌خوانی و افزایش سرانه مطالعه ایجاد گردیده و مخاطبان زیادی تا کنون در مراكزی نظير مهدکودکها، مدارس، کانون های فرهنگی هنری مساجد و سمن ها جذب کرده است.

وی افزود: کودکان و نوجوانان با شرکت در باشگاه‌های کتابخوانی فرهنگ تعامل، گفتگو و همکاری متقابل را یاد می‌گیرند و افکار و احساسات خود را از این طریق بین هم باشگاه هایی خود به اشتراک می گذارند. 

سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد در پایان ابراز داشت: مراسم اختتامیه جام باشگاه های کتابخوانی در شهرستان میبد پایان دی ماه سال جاری برگزار و ضمن تقدیر از برترین ها، باشگاههای برتر به مرحله استانی معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.