Skip to Contentعملیات ثبت اسب های عرب در کشور در استان یزد به صورت پایلوت انجام شد.

به گزارش میبد خبر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، به دنبال واگذاری وظیفه ثبت اسب های عرب به وزارت جهاد کشاورزی اولین سری این عملیات پس از الحاق به وزارت جهاد کشاورزی توسط کارشناسان موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و همکاری معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی و کانون اسب عرب استان یزد انجام پذیرفت.

 بنابراین گزارش این عملیات شامل میکروچیپ گذاری در بدن کره های اسب عربی که تاکنون ثبت نشده اند با توجه به مدارک ثبتی پدر و مادر کره اسب ها می باشد. عملیات ثبت اولین قدم در راه فرآیند اصلاح نژادی است که اهمیت بسزایی دارد.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.