Skip to Content


تیم ملی تکواندوی ایران قهرمان جهان شد


تیم ملی تکواندوی مردان کشورمان برای دومین بار قهرمان دنیا شد.

به گزارش میبد خبر به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، بیست و دومین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان (G12) با حضور 875 تکواندوکار از 144 کشور در ورزشگاه "تراکتور" شهر چلیابینسک روسیه در حال برگزاری است و تیم ملی تکواندوی کشورمان در بخش مردان با 2 مدال طلای عاشورزاده و حجی زواره و راهیابی یعقوبی به مرحله نیمه نهایی و با حذف نماینده ازبکستان برای دومین بار عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

 

این دومین بار در طول تاریخ 42 ساله تکواندوی جهان است که ایران توانسته در بخش مردان بر سکوی قهرمانی بایستد. پیش از این کره‌ای‌ها بیست بار کاپ قهرمانی را بالای سر بردند و ایران یک بار در سال 2011 در مهد تکواندوی جهان، عنوان قهرمانی را به دست آورده بود.

 

امتیازات کامل تیم ایران در این رقابت‌ها پس از پایان مبارزات امروز اعلام خواهد شد.

 

عصر امروز (دوشنبه) ابوالفضل یعقوبی برای راهیابی به فینال با بلژیک مسابقه می‌دهد و مهدی خدابخشی در وزن 80- کیلوگرم مبارزاتش در حال پیگیری است.

 

ملی‌پوشان کشورمان در این دوره از رقابت‌ها با هدایت بیژن مقانلو (سرمربی) و مهدی بی‌باک و مهرداد یوسفی به عنوان مربی بر روی شیاپ چانگ رفتند.

 

ایران با ترکیب کاظمی، عاشورزاده، یعقوبی، نصرآزادانی، حجی‌زواره، خدابخشی، عمیدی و مردانی در این دوره از رقابت‌ها حضور دارد.

 

انتهای پیام/ص
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.