Skip to Content


تکیه عزاداری نوجوانان در مصلای آیت‌الله اعرافی (ره)+تصاویر


هیئت نوجوانان مجمع عاشقان بقیع در دهه اول محرم هر شب برای نوجوانان برنامه سخنرانی و عزاداری ویژه این گروه سنی دارد.

به گزارش "میبدخبر"،تشکیل هیئت های نوجوانی، که خود محفل پر شور و هیجان و مکانی برای تخلیه هیجانی و انرژی نوجوانان به حساب می آید، می تواند از اولویت های کارهای فرهنگی می باشد.

هیئت بهترین مکان برای رشد معنوی و اجتماعی نوجوان به حساب می آید به دلیل اینکه خود با اختیار وارد هیئت شده و با قبول مسئولیت در هیئت و انجام آن زمینه رشد اجتماعی خود را نیز فراهم می کند و این در کنار مباحث معنوی و دینی آموخته شده در هیئت بسیار مفید خواهد بود.

یکی از ابتکارات و خلاقیتهای مجمع عاشقان بقیع در دهه اول محرم امسال برپایی تکیه ای برای عزاداری نوجوانان است،که مسئولیت تمام برنامه ها برعهده آنها می باشد.

در ابتدای مراسم سخنران (حجت الاسلام مختاری) بیاناتی در رابطه با ماه محرم و مسایل مربوط به نوجوانان مطرح کرده،سپس مراسم عزاداری توسط همین نوجوانان و با مداحی خودشان برگزار می گردد.

تجربه نشان داده است که بهترین و سالم ترین پاتق نوجوانان، هیئت است، که به دلیل نوع ساختار و توقعی که از آن می رود مانع بروز برخی مباحث و رفتارهای مشکل دار بین نوجوانان می شود، و این نیاز نوجوان که علاقه به حضور در جمع همسالان را در خود می بیند را می تواند به بهترین نحو برطرف نماید.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.