Skip to Content


تکمیل خوابگاه دانشکده علوم قرآنی میبد نیازمند ۲ میلیارد تومان اعتبار است


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد از نیاز به ۲ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت خوابگاه دانشکده علوم قرآنی میبد خبر داد.

به گزارش میبد خبر، حجت الاسلام حسین زارع زاده در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته وقف در مورد زمان پایان خوابگاه دانشکده علوم قرآنی میبد از مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به یزد در سال ۸۶ اظهار داشت: اعتبار تخصیص یافته به این پروژه کافی نیست و برای تکمیل آن به ۲ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

وی بیان کرد: تامین بخشی از اعتبار مورد نیاز این پروژه بر عهده اداره اوقاف و امور خیریه استان یزد گذاشته شده که بخشی از آن تامین شده است.

زارع زاده با اشاره به قول‌های داده شده برای پرداخت این میزان اعتبار در سال جاری عنوان کرد: به احتمال زیاد این اعتبار تا پایان سال جاری برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه که نیمه کاره رها شدن آن مشکلاتی از جمله سرقت را در پی داشته، اختصاص می‌یابد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود در مورد وجود قدمگاه‌هایی نظیر قدمگاه مرتضی علی(ع) در تفت و نظارت اوقاف بر آنها بیان کرد: این قدمگاه‌ها و نظرگاه‌ها زیر نظر اوقاف نیست و برخی از آنها از جمله قدمگاه یاد شده، سندیت قانونی ندارند اما از گذشته‌ها وجود داشته اند و اکنون نیز مورد احترام عده ای از مردم هستند.

وی عنوان کرد: این فضاها مورد حساسیت اوقاف هستند و اوقاف فضاهایی که سندیت تاریخی ندارند را در مجموعه نظارتی خود ندارد.

زارع زاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود ۱۲ هزار و ۴۵۱ موقوفه در استان یزد اظهار داشت: از هفته وقف پارسال تا هفته وقف امسال، ۵۴ وقف جدید در استان یزد انجام شده و شهرستان بافق با ۱۵ وقف رتبه نخست را در تعداد وقفیات استان به خود اختصاص داده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد بیان کرد: موقوفات قرآنی کمترین و موقوفات مربوط به امام حسین(ع) کمترین آمار موقوفات استان یزد را به خود اختصاص داده اند که در حوزه موقوفات قرآنی نیاز به ورود خیران و واقفان خیراندیش وجود دارد.

انتهای پیام/

مهر
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.