Skip to Content

در چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر امید آفرین

تئاتر «سکوت روشن»روشندلان میبدخوش درخشید


سه گروه نمایش راه یافته به جشنواره بین‌المللی تئاتر معلولین «امید آفرین» از جامعه نابینایان و معلولین استان یزد موفق به کسب 12 رتبه برتر شدند.

به گزارش میبد خبربه نقل از روابط عمومی بهزیستی، در این جشنواره یک کار کودک به نام «جاری مثل جویبار» کاری از جامعه معلولین استان یزد و دربخش صحنه ای بزرگسال دو نمایش با نام های «سکوت روشن» کاری از جامعه نابینایان میبد و نمایش «اتوبوس در دست تعمیر است» کاری از جامعه نابینایان استان به اجرا درآمدند؛ که در  بخش کودک پنج مقام و در بخش صحنه ای 11 مقام را به دست آورند.

در بخش کودک رتبه دوم موسیقی به نمایش جاری مثل جویبار تعلق گرفت و خانم هانیه زارع بازیگر نمایش جاری مثل جویبار رتبه سوم بازیگری ذهنی زن را از آن خود کرد.

در بازیگری اختلالات بینایی مرد، مهدی حیدری صاحب رتبه سوم شد و در بازیگری جسمی حرکتی مرد، سید جلیل میرطبائی بازیگر نمایش جاری مثل جویبار رتبه سوم را کسب کرد.

همچنین رتبه دوم بازیگری جسمی حرکتی زن، به مرضیه برخورداری بازیگر نمایش جاری مثل جویبار رسید. 

در بخش صحنه ای بزرگسال رتبه اول طراحی بروشور به نمایش اتوبوس در دست تعمیر است، رتبه دوم طراحی لباس به نمایش سکوت روشن، رتبه سوم طراحی صحنه به نمایش اتوبوس در دست تعمیر است تعلق گرفت.

در بازیگری اختلالات بینایی مرد، سید مهدی مدرسی رتبه سوم، خاوری بازیگر نمایش اتوبوس در دست تعمیر است رتبه دوم و سید محسن طباطبایی بازیگر نمایش اتوبوس در دست تعمیر است موفق به کسب رتبه اول شدند.

همچنین در بازیگری اختلالات بینایی مرد، دو بازیگر کودک نابینای نمایش سکوت روشن، مورد تقدیر قرار گرفتند.

در چهارمین جشنواره تئاتر بین المللی معلولین که در اصفهان برگزار شد 35 نمایش از 22 استان و 6 نمایش از کشورهای ایتالیا، ارمنستان، بلژیک، هلند،آلمان و اوگاندا جمعا 41 نمایش به اجرا در آمد که از استان یزد سه نمایش حضور داشتند.

فارس
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.