Skip to Content

مدیر جهاد کشاورزی میبد مطرح کرد


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میبد گفت: سال گذشته دامداران میبدی 1300 تن گوشت قرمز تولید و به بازار مصرف عرضه شد.

صدر پورکوثری در گفتگو با خبرنگار میبد خبر در خصوص تولید فراورده های دامی شهرستان میبد بیان داشت: سال گذشته 1300 تن گوشت قرمز از انواع دام شامل شتر، گاو، گوسفند، گوساله و بز توسط دامداران میبدی تولید و روانه بازار شده است.

وی افزود: همچنین در سال 96 تولید گوشت سفید شهرستان 7 هزار و 738 تن بوده که از این میزان 5 هزار و 839 تن گوشت مرغ و مابقی گوشت انواع طیور نظیر بلدرچین، شترمرغ و بوقلمون بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میبد با شاره به تولید 17 هزار 299 تن شیر خام در میبد اظهار داشت: از میزان کل شیر تولیدی شهرستان یک هزار تن شیر خام تولیدی از بز و گوسفند و 16 هزار و 238 تن شیر تولیدی گاو بوده است.

پور کوثری در زمینه پرورش بز سانن در شهرستان میبد ابراز داشت: 12 مرکز پرورش بز سانن در شهرستان است که در مناطقی نظیر ندوشن، نیوک، بدرآباد، رکن آباد، حسن آباد و مرور قرار دارند. از مجموع این مراکز 7 مرکز دارای 50 راس و 5 مرکز نیز بیش از 50 راس بز سانن هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر 500 راس بز سانن، 50 راس بز آلپاین در مناطق ندوشن و بدرآباد و 30 راس گوسفند رومانف در مزرعه کلانتر و بدرآباد وجود دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میبد عنوان داشت: در ایستگاه ندوشن نرهای شاخص بز سانن و آلپاین، گوسفند رومانف و لاکن شیری بعنوان نرهای اصلاح نژاد بین دامداران منطقه جهت جفت گیری و دو رگ گیری توزیع شده است.

وی با اشاره به همزمانی فحلی بز و گوسفند در منطقه اظهار داشت: همزمان کردن فحلی در گوسفند و بز بیشتر به منظور کوتاه کردن دوره‌ زایش و همچنین تولید بره‌های همسن است. این عمل منجر به کنترل تغذیه‌ بهتر دام می‌شود.

پورکوثری در پایان با اشاره به تلقیح مصنوعی دام برای باروری ابراز داشت: در این راستا و با توجه به اینکه زمان فحلی از نیمه شهریورماه تا اواسط آبان ماه است به همین منظور 30 دز اسپرم از شرکت رویان اصفهان خریداری و در بین دامداران میبد برای 30 گوسفند لاکن شیری و رژ توزیع شده است. اخیرا نیز 50 دز اسپرم هم از شرکت دام گستر پیشگام خریداری و در بین 25 گوسفند رومانف صدرآباد و ندوشن تلقیح شده است.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.