Skip to Content

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میبد:


مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میبد بیان داشت: در سال 96 بیش از 20 مورد مجوز پرورش ماهیان زینتی به صورت مشاغل خانگی در میبد صادر شده است.

به گزارش میبد خبر، صدر پور کوثری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میبد در این زمینه بیان داشت: در راستای عملی کردن اقتصاد مقاومتی، دومین جشنواره ماهیان زینتی را جهت آشنایی دانش آموزان و عموم مردم توسط جهاد کشاورزی شهرستان میبد در حال برگزاری می باشد.

وی افزود: با توجه به هماهنگی های  که با مدارس  شهرستان به عمل آمده  به منظور فرهنگ سازی وترویج و آموزش و پرورش ماهیان زینتی و آشنایی دانش اموزان از آبزی پروری به ویژه پرورش ماهیان زینتی، بازدید از کارگاه های ماهیان زینتی و مراکز عرضه و فروش و طرح های  جدید شامل (کشت همزمان گیاه وماهی) وهمچنین مسابقات نقاشی به عمل آورد.

پورکوثری اظهار داشت: در این جشنواره که از 20 اسفندماه به مدت یک هفته برگزار می شود امیداوریم بیش از هزار نفر از دانش آموزان  و خانواده های آنها از این مراکز بازدید کنند و در این زمینه بیش از هزار و 500 بروشور آموزشی و سی دی های آشنایی با پرورش ماهیان زینتی توزیع می شود.

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میبد در پایان تصریح داشت: میزان تولید شهرستان بیش از 400 هزار قطعه انواع ماهیان زینتی شامل انواع گلد فیش ها، اسکار، آنجل و موارد دیگر می باشد. در سال 96 بیش از 20 مورد مجوز ماهیان زینتی به صورت مشاغل خانگی صادر شده است.

خاطر نشان می شود در این بازدید علمی دانش آموزان همزمان با پرورش بلدرچین، کشت گیاه کلزا و آکواپونیک آشنا شدند.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

چهره واقعی آمریکا در پیمان شکنی در جهان آشکار شد
مسئول واحد فراهم آوری اعضای دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت:بیست و سومین اهدای عضو در سال جاری با ایثار و فداکاری کودک خردسال در یزد انجام شد.
بیست و پنجمین سفر کاروان پیاده علی ابن موسی الرضا(ع)، حرکت خود را از محل بیت الرضا(ع) بافق آغاز کرد.