Skip to Content


توضیحات رئیس اداره اوقاف در مورد موقوفه های جدید


رئیس اداره اوقاف شهرستان میبد در مورد وقفیات جدید توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش میبدخبر؛ خلیل دلاوی گفت: برای کسانی که می خواهند واقف باشند، مشورت هایی صورت می کیرد که  نیات وقف خود را در راههای  مورد نیاز روزجامعه  قرار دهند

وی افزود: به عنوان مثال به خیرین واقف مشاوره میدهیم که هزینه برای دانش اموزان نیازمند و ترویج فرهنگ قران و اهل بیت و ارتقای فرهنگ عمومی و بخصوص بیماران صعب العلاج و نیارمند ، جهیزیه نوعروسان در اولویت است و بهتر است وقفیات در این مسیرها به کار گرفته شود.

دلاوی با تاکید بر اینکه خواسته واقف نیز شرط می باشد، به نمونه ای از وقفیات این مدت اشاره کرد:  سر کار خانم زیور جعفری نژاد واقف خیر اندیشی است که در اقدامی خداپسندانه و در جهت ترویج فرهنگ و معارف قرآن کریم منزل مسکونی خود را وقف کرد.

♦️خلیل دلاوری در ادامه افزود: این منزل مسکونی با مساحت 300 متر مربع با ارزش تقریبی یک میلیارد ریال به منظور فعالیت های قرانی امامزاده سیدصدرالدین قنبر (ع) در شهرستان میبد وقف شد.

وی ادامه داد: آقای صفدری زاده نیز واقف خیراندیشی است که تعداد یکصد جلد قرآن کریم را در طرح وقفِ مصحف برای مساجد و اماکن متبرکه میبد وقف کرده است.
وی افزود: در راستای همین اهداف اداره اوقاف میبد اجرای امینانه نیات واقفین را اولویت اول خود قرار داده است که بهترین روش ترویج فرهنگ وفف می باشد

 

انتهای پیام / ا د
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.