Skip to Content


توصیه فرزند شهید همت به روحانی: این بازی را تمام کنید


محمدمهدی همت، فرزند شهید همت در نوشته‌ای قابل تامل از رفتار حسن روحانی در ماجرای سفارت آل‌سعود در تهران انتقاد کرد و از او خواست با پایان دادن به بازی مجازات جوانان انقلابی، مانع محکوم شدن خود در تاریخ شود. نوشته محمدمهدی همت به این شرح است: یک آقای روحانی! همان شبی که خبر تسخیر خاک عربستان را روی تلگرام دیدم، فهمیدم این کار تندروی بوده است اما هیچ‌گاه فکر نمی‌کردم تندروی را با تندروی پاسخ دهید. دارید یکی یکی بچه‌هایی را که خشمگین از خانه‌ها بیرون زدند منکوب می‌کنید. گیرم که آنها بچگی کردند، آیا شما دارید بزرگی می‌کنید؟ بازی تلخی است که دنبال «سر» نیروهای "خودسر" می‌گردید، یکی را بازداشت می‌کنید و مثل قهرمان‌ها می‌ایستید. به خاطر داشته باشید این نیروهای خودسر اغلب قهرمان هستند، البته نه در بین شما که در بین جهان اسلام و جبهه مقاومت. دو آقای روحانی، در حادثه منا دستگاه دیپلماسی کشورمان چه کرد که این بچه‌ها رگ گردنی نشوند؟ خاطر مبارکتان هست؟ این رگ‌هایی که ورم کرده‌اند همان رگ‌هایی هستند که پای سخنرانی شما در کوی دانشگاه ورم کردند.نمی‌دانم چقدر تغییر کرده‌ایم که امروز، غیرتی جرم است که آن روز پای تریبون شما تحسین‌برانگیز بود. شاید مصلحت‌اندیشی، امروز به شما رهنمود می‌دهد که برای تسلی دل حضرات خادمین حرمین در عربستان این رگ‌های ایرانی را ببرید اما توصیه می‌کنم «رحماء علی الکفار و اشداء بینهم» نباشید و به سیره نبوی رجوع کنید. باور کنید تاریخ با این روش شما را- مانند ردایتان- نبوی روایت نمی‌کنند. سه قبول! این یک اشتباه بود، قبول‌تر اینکه شما برای بازسازی چهره بیرونی‌تان باید کاری کنید. ما مردم «بزن و در رو» نیستیم و پای خیر و شر اقدامات خود و هموطنانمان هستیم. اگر بازگشایی سفارت دولت عربستان و آل‌یهود در تهران نیاز به قربانی دارد «ما» هستیم، می‌توانید روی ما حساب کنید. آقای روحانی! من دستور حمله به سفارت عربستان در تهران و هرجای دیگر دنیا را صادر کردم! من بودم که اولین کوکتل مولوتف را از شیشه به داخل پرتاب کردم. قبول! بنا به فرمایش مقام معظم رهبری اشتباه کردم و بدین‌وسیله از جنابعالی، پادشاه عربستان، رئیس‌جمهور محترم جیبوتی و دلال‌های ارتباط ایران و عربستان رسما عذرخواهی می‌کنم. در هر دادگاهی حاضر می‌شوم اما بدون سوگند تمام اتهامات را گردن می‌گیرم، تنها خواسته‌ام از شما این است که این بازی را تمام کنید. نگذارید بعدها تاریخ شما را به بازداشت نیروهای انقلابی محکوم کند. والسلام علی من اتبع الهدی

محمدمهدی همت، فرزند شهید همت در نوشته‌ای قابل تامل از رفتار حسن روحانی در ماجرای سفارت آل‌سعود در تهران انتقاد کرد و از او خواست با پایان دادن به بازی مجازات جوانان انقلابی، مانع محکوم شدن خود در تاریخ شود. نوشته محمدمهدی همت به این شرح است:
یک
آقای روحانی! همان شبی که خبر تسخیر خاک عربستان را روی تلگرام دیدم، فهمیدم این کار تندروی بوده است اما هیچ‌گاه فکر نمی‌کردم تندروی را با تندروی پاسخ دهید. دارید یکی یکی بچه‌هایی را که خشمگین از خانه‌ها بیرون زدند منکوب می‌کنید. گیرم که آنها بچگی کردند، آیا شما دارید بزرگی می‌کنید؟ بازی تلخی است که دنبال «سر» نیروهای "خودسر" می‌گردید، یکی را بازداشت می‌کنید و مثل قهرمان‌ها می‌ایستید. به خاطر داشته باشید این نیروهای خودسر اغلب قهرمان هستند، البته نه در بین شما که در بین جهان اسلام و جبهه مقاومت.
دو
آقای روحانی، در حادثه منا دستگاه دیپلماسی کشورمان چه کرد که این بچه‌ها رگ گردنی نشوند؟ خاطر مبارکتان هست؟ این رگ‌هایی که ورم کرده‌اند همان رگ‌هایی هستند که پای سخنرانی شما در کوی دانشگاه ورم کردند.نمی‌دانم چقدر تغییر کرده‌ایم که امروز، غیرتی جرم است که آن روز پای تریبون شما تحسین‌برانگیز بود. شاید مصلحت‌اندیشی، امروز به شما رهنمود می‌دهد که برای تسلی دل حضرات خادمین حرمین در عربستان این رگ‌های ایرانی را ببرید اما توصیه می‌کنم «رحماء علی الکفار و اشداء بینهم» نباشید و به سیره نبوی رجوع کنید. باور کنید تاریخ با این روش شما را- مانند ردایتان- نبوی روایت نمی‌کنند.
سه
قبول! این یک اشتباه بود، قبول‌تر اینکه شما برای بازسازی چهره بیرونی‌تان باید کاری کنید. ما مردم «بزن و در رو» نیستیم و پای خیر و شر اقدامات خود و هموطنانمان هستیم. اگر بازگشایی سفارت دولت عربستان و آل‌یهود در تهران نیاز به قربانی دارد «ما» هستیم، می‌توانید روی ما حساب کنید. آقای روحانی! من دستور حمله به سفارت عربستان در تهران و هرجای دیگر دنیا را صادر کردم! من بودم که اولین کوکتل مولوتف را از شیشه به داخل پرتاب کردم. قبول! بنا به فرمایش مقام معظم رهبری اشتباه کردم و بدین‌وسیله از جنابعالی، پادشاه عربستان، رئیس‌جمهور محترم جیبوتی و دلال‌های ارتباط ایران و عربستان رسما عذرخواهی می‌کنم. در هر دادگاهی حاضر می‌شوم اما بدون سوگند تمام اتهامات را گردن می‌گیرم، تنها خواسته‌ام از شما این است که این بازی را تمام کنید. نگذارید بعدها تاریخ شما را به بازداشت نیروهای انقلابی محکوم کند.
والسلام علی من اتبع الهدیرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.