Skip to Content

نماینده تفت و میبد:

توسعه و تقویت اقتصاد ملی در گرو خودباوری و حمایت از کالای ایرانی است/ استفاده از ظرفیت بزرگ بازار 400 میلیون نفری کشورهای پیرامونی


نماینده تفت و میبد بیان داشت: خرید و حمایت از کالای ایرانی رشد و پیشرفت اقتصادی، رفاه و اشتغال زایی بیشتر را در کشور به ارمغان خواهد آورد.

کمال دهقانی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار میبد خبر در رابطه با شعار سال "حمایت از کالای ایرانی" بیان داشت: منابع نفت و گاز، منابع معدنی، نیروی انسانی و بازار بازار 400 میلیون نفری کشورهای پیرامونی 4 عامل اساسی برای فعالیتهای اقتصادی کشور می باشد.

وی افزود: ما باید از این ظرفیتها برای پیشرفت و توسعه کشور در جهت آسایش و آرامش مردم استفاده کنیم و این همان مطلبی است که مقام معظم رهبری به آن اشاره داشتند و اگر از این مجموعه ها به خوبی استفاده نشود این ظرفیتها ممکن است دچار چالش شوند.

دهقانی با تاکید بر این نکته که نیروی انسانی مهمترین عامل در مجموع عوامل ذکر شده برای اقتصاد کشور می باشد، اظهار داشت: نیروی انسانی مهمترین عاملی است که این منابع را از حالت بالقوه به بالفعل در می آورد و باعث کار، تولید و رشد اقتصادی می شود و تمام این افراد بایستی با تخصص های مختلفی که دارند دست به دست هم داده و از این ظرفیتها در جهت رشد و توسعه کشور گام بردارند.

وی ادامه داد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری با این ظرفیتهای موجود و موقعیت جغرافیایی کشور ایران باید جزء 12 کشور برتر دنیا در حوزه اقتصاد باشد و در این زمینه نیروهای جوان با خلاقیت و ابتکار باید کارآفرینی کرده و ضمن اشتغال خودشان زمینه را برای اشتغال دیگران را فراهم آورند.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رشد اقتصادی کشور در گرو خودباوری و استفاده از تولیدات داخلی است، ابراز داشت: خرید و حمایت از کالای ایرانی رشد و پیشرفت اقتصادی، رفاه و اشتغال زایی بیشتر را در کشور به ارمغان خواهد آورد. در این راستا و در جهت حمایت از تولید کننده داخلی دولت بایستی چند سالی درهای کشور را به روی واردات کالاهای مصرفی و غیر ضروری بسته و جامعه نیز با مصرف تولیدات داخلی در جهت حمایت از اقتصاد ملی و تولید داخلی گام بردارد.

دهقانی با شاره به نقش مهم مجلس شورای اسلامی در این زمینه عنوان داشت: دولت مجلس به لوایح دولت در این راستا که کارشناسی شده رای داده و نظارت داشته باشد و همه دستگاهها تلاش کنند تا جلوی کالای قاچاق گرفته شود. مبارزه با قاچاق کالا که سالانه 15 تا 20 میلیارد دلار ورودی دارد سبب ایجاد اشتغال برای 1/5 تا 2 میلیون نفر در کشور می شود.

وی با بیان این موضوع که با وجود ارزان بودن حامل های انرژی در ایران نسبت به کشورهای منطقه می توان هزینه های تولید را پایین آورد، گفت: با وجود ارزان بودن حامل های انرژی در کشور و نیروی انسانی جوان باید کالای تولیدی با حداقل قیمت و کیفیت بالا عرضه شود.

نماینده مردم تفت و میبد در پایان با تاکید بر اینکه در کنار افزایش تولید به کیفیت هم باید توجه داشت، اظهار داشت: درست نیست جنس و کالای داخلی که مشتری برای آن پول می دهد کیفیت لازم را نداشته و مردم را از تولیدات داخلی آزرده خاطر کند. در این راستا باید نظارت جدی صورت گیرد تا جلوی سوء استفاده ها گرفته شود.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.