Skip to Content

مسئول تیم اعزامی بسیج جامعه پزشکی یزد به خوزستان خبر داد؛


محمود شمس‌الدینی گفت: 21 نفر از اعضای کادر بسیج جامعه پزشکی استان برابر دستور فرمانده سپاه الغدیر یزد برای کمک بهداشتی و درمانی به منطقه سیل زده هویزه اعزام شدند.

به گزارش میبد خبر، مسئول تیم اعزامی بسیج جامعه پزشکی یزد به مناطق سیل‌زده خوزستان، گفت: بسیج جامعه پزشکی یزد 70 میلیون تومان داروی رایگان بین سیل زدگان خوزستان توزیع می‌کند.

محمود شمس‌الدینی با بیان این‌که 21 نفر از اعضای کادر بسیج جامعه پزشکی استان برابر دستور فرمانده سپاه الغدیر یزد برای کمک بهداشتی و درمانی به منطقه سیل زده هویزه در استان خوزستان اعزام شدند، ادامه داد: این تیم پزشکی شامل دو تیم پزشک عمومی، یک نفر جراح مغز و اعصاب، یک متخصص بیماری‌های عفونی، یک متخصص اطفال، دو نفر دندانپزشک، یک ماما و پنج پرستار است.

وی ارائه خدمات رادیولوژی و آزمایشگاهی را از دیگر برنامه‌های در دستور کار تیم بهداشتی، درمانی و فرهنگی بسیج جامعه پزشکی دانست و افزود: برخورداری از یک تیم پنج نفره بهداشتی و یک دارو یار از جمله ویژگی‌های تیم بسیج جامعه پزشکی یزد در خوزستان است.

مسئول تیم اعزامی بسیج جامعه پزشکی استان یزد به شهرستان سیل زده هویزه در ادامه توزیع رایگان بیش از 70 میلیون تومان دارو به سیل زدگان را از دیگر اقدامات انجام شده و در دستورکار این تیم هویزه عنوان کرد و گفت: درمانگاه سیار و ثابت بسیج جامعه پزشکی یزد در دو شیفت صبح و عصر به مردم سیل‌زده خوزستان به ویژه شهرستان هویزه خدمات بهداشتی، درمانی و فرهنگی ارائه می‌کند.

شمس الدینی با اشاره به استقبال خوب خوزستانی‌ها از خدمات بسیج جامعه پزشکی یزد، تصریح کرد: در روز اول فعالیت تیم بسیج جامعه پزشکی استان یزد در شهرستان هویزه بیش از 300 نفر ویزیت، 100 مورد تزریقات و 35 مورد سرم درمانی انجام شده است.

وی در پایان با بیان این که تاکنون بیش از 50 نفر توسط دندانپزشک ویزیت شدند،گفت: انجام 40 مورد کشیدن دندان، جرم گیری و تزریق دارو از جمله اقدامات انجام شده توسط تیم دندانپزشکی بسیج جامعه پزشکی استان یزد در هویزه است.

پایان پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.