Skip to Content

مدیر حوزه های علمیه کشور در دیدار با مربیان و حافظان قرآن عنوان کرد:

توجه به اهمیت تدوین برنامه و چشم انداز 5 ساله موسسه قرآن و عترت حضرت معصومه(س) شهرستان میبد+ تصاویر


حضرت آیه الله اعرافی در سخنانی جامع و راهبردی مسوولان و مربیان موسسه قرآنی حضرت معصومه (س) را به تدوین سند چشم انداز و افق 5 ساله موسسه توصیه و راهنمایی نمودند.

به گزارش میبد خبر، حضرت آیه الله اعرافی در دیدار بیش از 150 نفر از مربیان و پرسنل موسسه و 90 نفر از حافظان کل تربیت شده در موسسه حضرت معصومه، با یادآوری لزوم شکر بر نعمت خدمت به قرآن و توفیق تلاش و مجاهدت در مسیر بلند قرآن، در سخنانی جامع و راهبردی مسوولان و مربیان موسسه را به تدوین سند چشم انداز و افق 5 ساله موسسه توصیه و راهنمایی نمودند.

امام جمعه شهرستان میبد و مدیریت حوزه های علمیه کشور با تاکید بر نقش موثر سندهای بلند مدت در پیشرفت و شکوفایی حرکت های مردمی و فرهنگی، محورهای زیر را به عنوان مهمترین محورها و بخش های سند چشم انداز 5 ساله مورد اهمیت و تاکید قرار دادند:

تربیت 10 هزار نفر حافظ در سطح شهرستان

با توجه به مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تربیت 10 میلیون حافظ درسطح کشور، موسسه باید برنامه ریزی لازم برای تربیت 10 هزار حافظ در سطح های مختلف اعم از حافظ کل تا حافظ یک جزء را در سطح شهرستان نموده باشد.

نگاه فرابخشی به گسترش فعالیت های قرآنی

موسسه باید در جایگاهی ستادی ، سایر ارگان ها و نهادهای هم راستا و موثر را به تحرک و فعالیت سازنده در زمینه تحقق اهداف قرآنی ، تقویت و فعال نماید.

ریشه کن نمودن مشکل عدم قرائت صحیح نماز و قرآن در سطح جوانان شهرستان

باهمکاری نهاد آموزش و پرورش در پایان برنامه 5 ساله، همه جوانان شهرستان باید قرائت صحیح نماز و قرآن را در سطح حداقل فرا گرفته باشند.

به کارگیری هنر قرآنی

بررسی و تحقیق در زمینه روش های به کارگیری انواع هنرها در خدمت قرآن و تعمیق مضامین و پیام های قرآنی

آموزش طرح ولایت

یک دوره آشنایی با معارف و نظامات فکری اسلام متناسب با سطوح مختلف سنی و دانشی در خلال دوره های آموزشی موسسه طراحی و دیده شود.

تحقق خانواده قرآنی

هر قرآن آموز یک مبلغ و مشعل قرآن نما در درون خانواده خود شود.

مشارکت و همکاری با دانشگاه و حوزه

ارائه طرح ها یا رشته های قرآنی متناسب با حوزه یا دانشگاه جهت گسترش قرآن در دانشگاه ها

محله محوری حرکت های قرآنی

استفاده از ظرفیت های موجود در محلات و مناطق مختلف شهر برای گسترش فرهنگ قرآنی و طراحی نقشه جامع حرکت و ایجاد شبکه های مردمی و مراکز مردمی

حفظ استقلال مادی موسسه

راه های افزایش درآمدهای فرهنگی و قرآنی به همراه حفظ عزت و جایگاه قرآن کریم

فعال سازی و استفاده از ظرفیت های شورای قرآنی

شورای قرآنی شهرستان براساس ظرفیت های خود جوش مردمی و بدون وابستگی به نهادهای دولتی فعال و زنده شود.

تحقق الگوهای قرانی در جامعه

افراد قرآنی،  نماد و حاکی ارزش های اخلاقی و آداب و رفتار دینی در جامعه و الگوی فرهنگ قرآنی برای سایر افراد جامعه باشند.

در پایان آیه الله اعرافی ضمن قدردانی از تلاش های مسوولان و مربیان موسسه، اظهار امیدواری نمودند با حرکت جهادی و مجاهدانه موسسه وباتدوین سند چشم انداز 5 ساله، شاهد کارنامه ای درخشان تر و نتایجی خیره کننده از سوی موسسه در سال های آینده باشیم.

انتهای پیام/اد
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.