Skip to Content

برد موشکی اقتدار می‌آورد یا خیر؟!

تلنگر حاکمان وهابی به ساده‌اندیشان داخلی/ اقتدار دفاعی ایران؛ عامل هراس در میان دشمنان


در جهان کنونی که بر خلاف برخی ظواهر اتوکشیده، طبق قانون جنگل اداره می‌شود، تقویت بنیه نظامی گامی اساسی در راستای دفاع از منافع و حقوق خویش است و از همین رو سخنان نسنجیده برخی مقامات داخلی مبنی بر ‌کم‌اهمیت جلوه دادن اقتدار دفاعی و برد موشکی، شایسته شدیدترین نکوهش‌ها خواهد بود.

میبد خبر- سرانجام همان‌گونه که برخی صاحب‌نظران پیش‌بینی می‌کردند، رژیم سعودی با همراهی برخی دولت‌های کوچک منطقه ، به طور رسمی به یمن تجاوز کرد.  به نوشته «طنین ایران» در این باره گفتنی است:

 

1 .  این اقدام منفعلانه که با حمایت آشکار آمریکا و برخی دیگر از کشورهای غربی همراه بود، بار دیگر خوی تجاوزگری ایالات متحده و عمّال منطقه‌ای‌اش را آشکار و این حقیقت را نمایان کرد که نظام سلطه بر خلاف شعارهای پرطمطراق خویش، به چیزی جز منافع نامشروع خود نمی‌اندیشد.

2 . نکته دیگر، روشن‌ شدن هزاران باره این واقعیت بود که سازمان ملل به ویژه شورای امنیت آن هم با هدف تامین منافع نظام‌های زورمدار تاسیس شده است و رویکرد کلی و وجه غالب مواضع آن تنها در همین راستا معنا می‌یابد. برهمین اساس است که شورای امنیت از سویی دولت قانونی سوریه را به دلیل ایستادگی در برابر گروه‌های تروریستی محکوم می‌کند و از سوی دیگر به راحتی چشم بر تجاوز عربستان سعودی به کشور یمن فرومی‌بندد. رفتارهای متناقض شورای امنیت نسبت به کشورهای دارنده سلاح هسته ای از یک سو و اسفاده صلح‌آمیز ایران از انرژی هسته ای از سوی دیگر، نمونه‌دیگری از این نیرنگ‌های آشکار است.

 

3 . برای پی بردن به عمق تناقض وقاحت‌آمیز دولت سعودی و دیگر رژیم‌های کوچک اقماری آن کافی است در این واقعیت تلخ تامل شود که هنگام تجاوز رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان و غزه، اینان نه‌تنها اقدام خاصی برای مقابله با رژیم صهیونیستی انجام ندادند، بلکه مفتیانشان حتی دعاکردن برای پیروزی مبارزان لبنانی را هم حرام اعلام کردند! و اینک همینان این‌گونه به بهانه دفاع از رئیس‌جمهور مستعفی و غیرقانونی، گستاخانه به یک کشور اسلامی حمله می‌برند؛ حمله بزدلانه‌ای که آن را «طوفان اراده» نام‌ نهاده‌اند. کسانی که در برابر مسلمانان یمن، «طوفان اراده» تدارک دیده‌اند، در برابر تجاوز صهیونیست‌های جنایتکار به سرزمین‌های اسلامی حتی کوچک‌ترین «نسیم اراده» ای را از خود بروز ندادند!

 

4 . عربستان حمایت از رئیس جمهور قانونی یمن را بهانه تجاوز خود اعلام کرده است؛ در حالی که واقعیت چیز دیگری است.

 دولت عربستان از گسترش نفوذ جمهوری اسلامی و محبوبیت انقلاب مردم ایران در بین ملت‌های جهان بخصوص امت اسلامی به شدت در هراس است و از همین رو، برای مقابله با موج گرایش به اسلام ناب محمدی و آرمان‌های مردم مسلمان ایران که پایه های حکومت‌های دیکتاتورهای منطقه را به لرزه انداخته است، از هیچ  اقدامی فروگذار نمی‌کند.

برای حکومت سعودی بسیارناگوار است که ببیند توطئه‌های منطقه‌ای‌اش در تدارک و پشتیبانی از تروریست‌های داعش علیرغم صرف بودجه‌های میلیاردی، با تدبیر رهبر ایران و همراهی مراجع عراق، نقش بر آب شده و نفس‌های تکفیری‌های پرورش‌یافته در دامان وهابیت این‌گونه در سوریه و عراق به شماره افتاده است. تجاوز وهابیان حاکم بر عربستان به کشوری که اکثریت قاطع مردمانش به برکت آشنایی با اندیشه‌های امام(ره) و رهبری، شیفته «اسلام ناب محمدی» شده‌اند، اقدامی منفعلانه و کور در راستای تشفی دل‌های بیمار خود و انتقام‌گیری از شکست‌های پی در پی جریان‌های وابسته به وهابیت در سال‌های اخیر است.

 

5 . حوادث اخیر یمن و عشق استثنائی اکثریت مردم این کشور به «جمهوری اسلامی ایران» و رهبر آن، گواهی روشن بر ارتقای روزافزون جایگاه نظام اسلامی در میان ملت‌های جهان است و نشان می‌دهد که انقلاب مردم ایران به‌رغم همه توطئه‌ها، مسیر رشد و بالندگی خود را عزت و اقتدار طی می‌کند. این واقعیت‌، چنان بر دیکتاتورهای وهابی و باج‌خواهان نظام سلطه گران آمده است که از هیچ تلاشی برای درتنگناقراردادن نهضت مردم ایران ابایی ندارند؛ هرچند در سایه رهنمودهای رهبر دوراندیش ایران، تیرهای دیکتاتورها به سمت خودشان کمانه کرده است.

 

6 . تجاوز دیکتاتورهای کوچک منطقه به یمن، بار دیگر عمق تدابیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر افزایش قدرت دفاعی را آشکار ساخت و نشان داد در جهان کنونی که بر خلاف برخی ظواهر اتوکشیده، طبق قانون جنگل اداره می‌شود، تقویت بنیه نظامی گامی مهم و اساسی در راستای دفاع از منافع و حقوق خویش است و هرگونه ساده‌انگاری و کوتاهی در این زمینه می‌تواند پیامدهای ناگواری در پی داشته باشد. در همین راستاست که سخنان نسنجیده برخی مقامات داخلی مبنی بر ‌کم‌اهمیت جلوه دادن اقتدار دفاعی و برد موشکی، شایسته شدیدترین نکوهش‌ها خواهد بود. بی‌تردید، مهم‌ترین دلیل امنیت کنونی کشور و خودداری سلطه‌گرانی چون آمریکا از تعدی به حریم جمهوری اسلامی، قدرت بالای دفاعی ایران است و اگر نبود اقتدار و اخلاص فرزندان ملت در نیروهای مسلح، دشمنان لحظه‌ای در تجاوز نظامی به جمهوری اسلامی درنگ نمی‌کردند. 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.