Skip to Content

عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای در جمع دانشجویان میبد:


عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای در جمع دانشجویان میبد بیان داشت: تنها عامل پیشرفت کشور در سایه‌ی استقلال، تفکر انقلابی است.

به گزارش میبد خبر، دکتر علی باقری کنی، معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی شامگاه گذشته در دانشکده علوم قرآنی میبد در همایشی با عنوان «تجلی بصیرت انقلابی» به ایراد سخن پرداخت.

دکتر باقری کنی در این همایش بیان داشت: تفکر غیرانقلابی فناوری را از بیگانگان گدایی می کند اما تفکر انقلابی فناوری را به چنگ می آورد.

 وی با اشاره به شعار استقلال خواهی ملت ایران در طول جریان مبارزه با رژیم طاغوت گفت: استقلال از مهمترین مطالبات مردم و از ارکان جمهوری اسلامی است. انقلاب اسلامی توانست تا ملت ایران را از وابستگی به بیگانگان برهاند. استقلال صرفا به معنای عدم اشغال کشور توسط بیگانگان نیست؛ بلکه انقلاب اسلامی این توانمندی را به ملت ایران داد تا در عرصه های تصمیم سازی، تصمیم گیری و حتی در عرصه فکر مستقل باشد.

معاون دبیرسابق شورای عالی امنیت ملی افزود: استقلال ما دلیل دشمنی آمریکا با ماست. آمریکا خود را آقای دنیا می داند و می خواهد همه در چارچوب خودش رفتار کنند.

دکتر باقری با بیان این که از زمان انقلاب صنعت هایی مثل انرژی هسته ای و قدرت موشکی ایران به طور چشمگیری پیشرفت کرده اند بیان داشت: علت پیشرفت صنعت هسته ای و موشکی تفکر انقلابی پشت آن است و اگر صنعتی مثل خودروسازی نه تنها درجا نمانده بلکه پسرفت هم داشته به دلیل تفکر تکنوکراتی است.

وی همچنین در مورد برجام گفت: تعطیل کردن الی الابد تاسیسات هسته ای یک دستاورد نیست و نتیجه ی تفکر غیر انقلابی است.

معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت : برای ما باعث تاسف است که هرچه در مذاکرات برجام پیش رفتیم ، بیشتر امتیاز دادیم وکمتر امتیاز گرفتیم. در برجام بیش از 50 منفذ برای دسترسی به تاسیسات نظامی گذاشته ایم.

وی در مورد نقایص برجام ایشان همچنین افزود: در برجام 30 کلمه ی مبهم وجود دارد. همچنین از حدود 100 حقی که خودمان از خودمان سلب کرده ایم 20 مورد ابدی است و 18 مورد آن بدون محدوده زمانی است.

عضو سابق تیم مذاکره کننده هسته ای تصریح داشت:  برجام نه مطلوب است، نه مقبول است و نه معمول. برجام مورد تایید هیچ نهاد و مرجعی در جمهوری اسلامی نیست.

دکتر باقری ادامه داد: تنها سهم غرب‌گرایان در فناوری هسته ای ایران، ساختن بهترین نوع بتن برای انهدام قلب راکتور آب سنگین اراک و پر کردن قلب تپنده‌ی هسته ای ایران با بتن است. آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بر درست و کامل بودن کار غربگرایان صحه گذاشته و رسماً مرگ نهایی و ابدی این قلب را تأیید کرده است.

معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تاریخ شهادت خواهد داد نقشی که غرب‌گرایان در سرکوب استعدادهای خلاق جوانان ایرانی داشته و دارند، خود غربی ها ندارند. خطر غرب‌گرایان بسیار بیشتر از خطر خود غربی‌ها است، چرا که غربی‌ها به طور علنی در جایگاه دشمن در مقابل ملت ما ایستاده‌اند و طبیعی است در مسیر پیشرفت ملت ایران مانع تراشی کنند اما روشنفکرنماها در نقش خودی و با پوششِ ظاهرفریبِ تعامل با بیگانگان، محرومیت ملت ایران از حقوق بدیهی خود در عرصه‌های علمی، سیاسی، اقتصادی و نظامی را به عنوان هزینه‌ پذیرش ایران در جامعه‌ی بین المللی قلمداد می‌کنند.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت یوم‌الله 9 دی و نقش‌آفرینی مردم در این حماسه بزرگ اظهار داشت:  نهم دی ۸۸ در امتداد ۲۲ بهمن ۵۷ و ۱۳ آبان ۵۸ است. در ۲۲ بهمن ۵۷، مردم در مقابل حاکمیت استبداد ایستادند و پیروز شدند، در ۱۳ آبان ۵۸ مردم در مقابل نفوذ و سلطه ی استکبار ایستادند و پیروز شدند و در ۹ دی ۸۸ مردم در مقابل توطئه گری جریان نفاق ایستادند و پیروز شدند.

معاون سابق دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: بزرگداشت ۹ دی، صرفاً برای یادآوری خاطره های تلخ و شیرین سال ۸۸ نیست، بلکه برای تعظیم شعائرالله است. هدف از بزرگداشت ۹ دی روشن نگه داشتن چراغ سبز امید و نشاط برای دوستان انقلاب اسلامی و چراغ قرمز مقابله با نفاق و تزویر دشمنان انقلاب اسلامی است.
وی افزود: افتخار کور کردن چشم فتنه در سال ۸۸ فقط و فقط منحصر به رهبری و مردم است. اگر تبعیت مردم از رهبری نبود، معلوم نبود که جریان نفاق داخلی که سردمدار فتنه بود چه بلایی بر سر انقلاب خمینی (ره) آورده بود.
معاون سابق شورایعالی امنیت ملی در پایان پایبندی به آرمان ها را یک ظرفیت برای ملت ایران دانست و افزود: دشمنان ما و به خصوص امریکا معتقدند که ایران باید از میان آرمانگرایی و واقع گرایی یکی را انتخاب کند زیرا اعتقاد دارند که آرمانگرایی ملت ایران جلوی کارهایی را که آنها می توانند در قبال این کشور انجام دهند را می گیرد.
انتهای پیام/ادرای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.