Skip to Content

گزارش تصویری؛

تعزیه اربعین دلدادگان حسینی در میبد


همزمان با فرا رسیدن اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تعزیه روز اربعین توسط شبیه خوانان در محمودآباد برگزار شد.

به گزارش  میبدخبر،همزمان با فرا رسیدن اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تعزیه روز اربعین توسط شبیه خوانان در محمودآباد برگزار شد.

هنرمندان و تعزیه خوانان در این تعزیه، بخشی از صحنه ‌های بازگشت کاروان حسین (ع) از شام به کربلا را به تصویر کشیدند.

همچنین تعزیه خوانان بخشی از مصائب حضرت زینب کبری(س) در مسیر انتقال اسرا به شام و واقعه شهادت حضرت رقیه دختر سه ساله امام حسین (ع) را به تصویر کشیدند.

گفتنی است، کاروان امام حسین (ع) در روز اربعین به کربلا رسید و تمام مصیبت ها و خاطرات سوزناک کربلا برای حضرت زینب (س) و همراهانش تداعی شد.

پایان پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


گزارش گزارش

امام رضا (ع) به بهداشت بسیار اهتمام می‌ورزید و افزون بر بهداشت دهان و دندان، از عطر و گلاب نیز استفاده می‌کرد تا خوشبو باشد.
محقق طب اسلامی در چهارمحال و بختیاری گفت: در فصل پاییز به دلیل سرمای هوا بیماری‌های عصبی بیشتر خود را نشان می‌دهند که استفاده از گیاه دارویی «توتنک» برای مقابله با این بیماری‌ها توصیه می‌شود.
بازرس انجمن علمی بهداشت و ایمنی مواد غذایی ایران، با اشاره به ضرورت جلوگیری از ته دیگ سیب زمینی برشته شده، گفت: ته‌دیگ سیب زمینی در صورت طبخ نامناسب سرطان‌زا می‌شود.